سایت خبری

۱۹ آذر در خانه هنرمندان ایران / افتتاحیه پنجمین همایش ۱۰ روز با عکاسان برگزار می شود / جدول برنامه های ۱۰ روز با عکاسان منتشر شد

 

پایگاه خبری زوم نیوز:افتتاحیه پنجمین همایش ۱۰ روز با عکاسان ساعت ۱۸(۶عصر) جمعه ۱۹ آذرماه در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری زوم نیوز ، مراسم افتتاحیه همایش با حضور عکاسان برگزار می شود و در این مراسم از کتاب عکس های میشل ستبون؛ عکاس فرانسوی از وقایع انقلاب اسلامی ایران با عنوان “روزهای انقلاب” رونمایی می شود و نمایشگاه آثار انجمن عکاسان ایران و انجمن های عکاسان سینمای ایران، عکاسان خانه تئاتر، میراث فرهنگی، انقلاب و دفاع مقدس، تبلیغاتی، صنعتی ایران و انجمن عکاسان نگاه در گالری های خانه هنرمندان آغاز به کار می کند.

نخستین برنامه پنجمین همایش ۱۰ روز با عکاسان پیش از آغاز رسمی همایش کارگاه “بازنگری تعریف سوژه در عصر دیجیتال” با حضور رهام شیراز است که صبح روز جمعه ۱۹ آذرماه از ساعت ۱۰ تا ۱۳ در سالن امیرخانی هنرمندان ایران برگزار می شود.

همچنین جدول برنامه ها، نشست ها، کارگاهها و نمایش فیلم و جدول برنامه های نگاه شخصی بخش ویژه همایش منتشر شد.  نگاه شخصی از برنامه های بخش ویژه همایش است که در این دوره ۲۴ عکاس با رویکردهای مختلف در عکاسی به ارائه آثار می پردازند و در تعامل با حضار به طرح دقیق تر از نگاه شخصی خود اقدام می کنند.

روح و جان مایه هر اثر هنری نسبت مستقیم دارد با روحیات و ساختار ذهنی هنرمند. بخش نگاه شخصی در تلاشی که از دوره گذشته آغازش بود سعی دارد فرصتی فراهم کند برای عکاسانی که در پی بروز سوی نگاه و مایه های مورد علاقه در آثار خود هستند.

پس از افتتاحیه، روز شنبه ۲۰آذرماه در دومین روز همایش کارگاه “بررسی سیر تاریخی بیان در عکاسی تا سطح تالیف” با حضور رهام شیراز ساعت ۱۰ تا ۱۳ در سالن امیرخانی خانه هنرمندان ایران برگزار می شود. بررسی چالش های صنفی عکاسان تئاتر ایران از ساعت از ساعت ۱۵ تا ۱۵:۴۵، سخنرانی کامران شریفی با عنوان “طراحی صحنه در عکاسی” از ساعت ۱۶ تا ۱۸ و نشست ارتباط بین کارفرما و عکاسی تبلیغاتی با حضور فرهود حقی و یدالله ولی زاده با شرکت های رهاورد پویا و نوین زعفران مشهد از ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۰ در تالار شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.

در بخش نگاه شخصی دومین روز همایش الناز امینی، جلال شمس آذران و شادی قدیریان از ساعت ۱۶ تا ۱۹ با نمایش عکس تجربه ها و نگاه خود در عکاسی را بیان می کنند.

 

 

 نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here