سایت خبری

خواسته‌ی یک هنرمند از وزیر جدید فرهنگ

پایگاه خبری زوم نیوز : یک هنرمند برگزاری دوباره‌ی دوسالانه‌های هنری و برپایی نمایشگاه‌های هنرمندان ایرانی را مهم‌ترین خواسته‌های خود از وزیر جدید فرهنگ دانست.

مریم سالور – نقاش، مجسمه‌ساز و سفالگر پیشکسوت – در گفت‌وگو با ایسنا درباره‌ی مهم‌ترین مطالبه‌ی خود از وزیر جدید فرهنگ، گفت:  مهمترین درخواستی که می‌توانم از وزیر جدید ارشاد داشته باشم، این است که کمک کنند تا دوسالانه‌ها و نمایشگاه‌های هنری برگزار شوند. دوسالانه‌های هنری در رشته‌های مجسمه‌سازی، سفال، نقاشی و عکاسی در مملکت ما برگزار می‌شد که اتفاقات خیلی مهمی بودند که اکنون توجهی به برگزاری آن‌ها نمی‌شود.

او افزود: هیچ کدام از کشورهای اطراف ما نه موزه‌ای داشتند، نه هنرمندی به آن صورت و نه دوسالانه‌ای، اما اکنون آن‌ها موزه‌های خوبی دارند و ما در حال پس‌رفت هستیم. وقتی هم که اعتراض می‌کنیم می‌گویند بودجه نداریم، در حالی که کشور ما در تمام دوران‌ها از طریق فرهنگ و هنر بوده که خود را زنده نگه داشته است.

این هنرمند همچنین اظهار کرد: مسئولان وظیفه دارند به هنرمندان و مردم جوابگو باشند، مثلا همین کارهایی که از گنجینه موزه هنرهای معاصر به اروپا می‌رود، باید به مردم و هنرمندان گفته شود که عواید آن‌ها صرف چه چیزی خواهد شد.

سالور ادامه داد: علاوه بر دوسالانه‌ها، برپایی نمایشگاه‌هایی از هنرمندان پیشکسوت و صاحب سبک در داخل کشور باید مورد توجه قرار بگیرد تا آن‌ها را به جوان‌ها بشناسانند. مراکز هنری این کشور متعلق به هنرمندان است و باید در اختیار آن‌ها قرار بگیرد تا بتوانند نمایشگاه‌های آثار خود را برپا کنند.

این هنرمند در ادامه درباره‌ی دلیل به تعویق افتادن نمایشگاه آثارش گفت: جابجا شدن برنامه‌های خودم و برنامه گالری باعث شد نمایشگاه آثارم که قرار بود آبان‌ماه امسال برپا شود، به تعویق بیفتد. احتمالا این نمایشگاه اردیبهشت سال آینده برگزار شود.

سالور در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر مشغول کار هستم و نقاشی می‌کنم. جوان‌تر که بودم یک تم خاص را برای کارهایم انتخاب می‌کردم ولی الان اختصاصا برای نمایشگاه کار نمی‌کنم.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here