سایت خبری

اتفاق بی سابقه برای فروشنده در فرانسه /”فروشنده” ۷۰۰ هزار دلاری شد

پایگاه خبری زوم نیوز : فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی که از هفته گذشته در سینماهای فرانسه اکران شده است، در نخستین هفته نمایش خود ۷۰۰ هزار دلار فروش کرد. این فیلم در ۱۷۸ سالن فرانسه روی پرده رفته است.
افتتاحیه ۷۰۰ هزار دلاری فیلم «فروشنده» در گیشه فرانسه «فروشنده » یازدهمین فیلم پرفروش فرانسه بوده و بالاتر از فیلم‌هایی مانند «ویجا: منشا شر»، «حسابدار» و «بچه بریجت جونز» قرار گرفته است. رقم دقیق فروش این فیلم ۷۰۲ هزار دلار اعلام شده است.
پرفروش‌ترین فیلم هفته گیشه فرانسه «دوزخ» با بازی تام هنکس بود که در همین هفته اکران خود را اغاز کرد و در ۵۶۶ سالن سینما توانست ۳٫۱ میلیون دلار بفروشد. فیلم «دکتر استرنج» که هفته گذشته در فرانسه پرفروش‌ترین فیلم بود، ۲۳ درصد از مخاطبانش را از دست داد و کمی بیشتر از ۲ میلیون دلار فروخت و سومین فیلم پرفروش‌ هفته شد. مجموع فروش این محصول مارول در فرانسه از مرز ۱۳ میلیون دلار گذشت.
متوسط فروش فیلم اصغر فرهادی در هر سالن نزدیک به ۴ هزار دلار اعلام شده که از این لحاظ این فیلم را در بین ده فیلم برتر هفته قرار می‌دهد. آمار اعلام شده طی روزهای ۹ تا ۱۳ نوامبر بوده است.
فروش «محمد رسول‌الله» در ترکیه
همچنین در گیشه ترکیه فیلم «محمد رسول‌الله» بعد از سه هفته مجموع درآمد خود را به ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار رساند. فیلم مجید مجیدی در سومین هفته نمایش در ترکیه ۱۴۷ هزار دلار فروخت و نهمین فیلم پرفروش هفته در این کشور شد. این فیلم ۲۲۶ سالن سینما در اختیار داشت.نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here