سایت خبری

از سرگیری ساخت سریال های تاریخی | پخش سرزمین کهن بعد از معمای شاه

از سرگیری ساخت سریال های تاریخی | پخش سرزمین کهن بعد از معمای شاه

به گزارش پایگاه خبری زوم نیوز به نقل از ایسنا، میرباقری – معاون سیما – در حاشیه بازدیداز سریال تاریخی «معمای شاه» خبر بالا را اعلام کرد.

او از تولید ۱۰ سریال الف ویژه خبر داد و گفت: تاریخ انبیاء، تاریخ اسلام، اثرات اندیشمندان ایرانی در اسلام و تاریخ هشت سال دفاع مقدس دستمایه ۱۰ طرح الف ویژه ای است که به زودی جزئیات آن در اختیار رسانه ها قرار می گیرد.

معاون سیما در حالی از تولید دوباره پروژه های الف ویژه در سازمان صداوسیما خبر می دهد که ساخت سریال های تاریخی در دوره ریاست محمد سرافراز تقریبا متوقف شده بود و علت آن هم کمبود بودجه عنوان می شد. عده ای هم این امر را به عدم تمایل و اعتقاد رییس وقت صداوسیما به تاثیرگذاری ساختار نمایش نسبت به دوره قبل می دانستند.

این در حالی است که دکتر میرباقری روز گذشته تاکید کرده است: سازمان برای تولید مجموعه های نمایشی کمبود بودجه ندارد؛ چرا که تولید برنامه های نمایشی موفق را نه صرف هزینه بلکه جذب سرمایه می داند.

بر اساس این گزارش، از دیگر خبرهای مهمی که روز گذشته توسط معاون سیما اعلام شد، بازگشت گروه های فیلم و سریال به شبکه ها و احیای عنوان «سیمافیلم» بود. در دوره محمد سرافراز عملا ساخت سریال ها از شبکه ها گرفته شده و در دو مرکز امور نمایشی سیما و گسترش فیلمنامه نویسی دنبال می شد.

میرباقری بازگشت گروه های فیلم و سریال به شبکه ها را از دیگر برنامه های این معاونت دانست و افزود: هر یک از شبکه ها با توجه به حال و هوای مخاطبانشان تولید برنامه های نمایشی خواهند داشت ولی این تولیدات با برنامه ریزی و طبق اصولی خواهد بود که مرجع آن سیما فیلم است.

معاون سیما بر نقش سیما فیلم در تولید سریال های ویژه الف تاکید کرد.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here