سایت خبری

اعلام نامزدهای جوایز ملی کتاب‌ آمریکا

 جوایز ملی کتاب‌ آمریکا که از مهمترین رویدادهای فرهنگی در این کشور است، نامزدهای خود را در بخش شعر شناخت.

به گزارش پایگاه خبری زوم نیوز به نقل از نیویورکر، فهرست اولیه نامزدهای جوایز ملی کتاب آمریکا در بخش شعر در حالی منتشر شد که در میان نامزدهای این دوره نام «مونیکا یون» و «کوین یانگ» دو برنده پیشین این جایزه ادبی و همچنین «ریتا داو» برنده پیشین جایزه «پولیتزر» و «پوئت» دیده می‌شود.

«دنیل برزوتسکی» با مجموعه شعر «عملکرد انسان بودن»، «ریتا داو» با کتاب مجموعه اشعار بین سال‌های ۱۹۷۴-۲۰۰۴، «پیتر گیزی» با کتاب شعر « Archeophonics»، «دونالد هال» با مجموعه اشعار منتخب، «جی هاپلر» با «تاریخچه مختصر بارش باران»، «دونیکا کلی» با کتاب شعر «داستان‌های حیوانات»، «جین مید» با «دنیای ساخته‌ها و ناساخته‌ها»، «سولماز شریف» با «نگاه» و «کوین یانگ» با کتاب شعر «قوانین آبی» ۱۰ نامزد اولیه جوایز ملی کتاب آمریکا در بخش شعر هستند.

سال گذشته جایزه بخش ادبیات غیرداستانی به «تا نهیسی کوتس» نویسنده کتاب «بین من و دنیا» و جایزه ادبیات داستانی به «آدام جانسون» برای کتاب «لبخندهای شانس» تعلق گرفت. «رابین کاسته لوییس» نیز توانست جایزه بخش شعر را با اولین مجموعه خود که «سفر ونوس سیاه» نام داشت، به خود اختصاص دهد.

جوایز ملی کتاب آمریکا از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی این کشور است که به صورت سالانه برگزار می‌شود و تنها به شهروندان آمریکایی تعلق می‌گیرد و به هر یک از راه‌یافتگان به مرحله نهایی این جوایز ادبی مبلغ ۱۰۰۰ دلاری و به برنده نهایی جایزه‌ای ۱۰ هزار دلاری اعطا می‌شود.

فهرست نامزدهای نهایی جوایز ملی کتاب آمریکا در سال ۲۰۱۶ روز ۱۳ اکتبر اعلام می‌شود و از برگزیدگان بخش‌های گوناگون نیز طی مراسمی در نیویورک در تاریخ ۱۶ نوامبر تقدیر می‌شود


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here