سایت خبری

بانوان با استعداد فوتسال قائمشهر در حسرت داشتن یک تیم

 

پایگاه خبری زوم نیوز : فوتسال بانوان قائمشهر حدود هشت سال قبل تیم قدرتمندی برای حضور در لیگ فوتسال بانوان داشت که به دلیل مشکلات مالی منحل شد و بانوان این شهرستان برای مسابقات لیگ مجبور هستند به شهرهای هم جوار مراجعت کنند.

**تشکیل تیم فوتسال بانوان نیازمند حامی مالی است

عاطفه عابدی از قائمشهر که ۱۵ سال عضو تیم ملی فوتسال بانوان است روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا، گفت:قریب به هشت سال است که به خاطر نبود تیم و شرکت در مسابقات لیگ به شهرهای هم جوار میروم.

وی با بیان اینکه رایزنی هایی با مسئولان صورت گرفت اما تاکنون تشکیل تیم فوتسال بانوان به جایی نرسیده افزود: تشکیل حتی یک تیم در شهرستان قائمشهر نیازمند حامیان مالی است.

عضو تیم ملی فوتسال بانوان گفت: برای پیشرفت فوتسال بانوان باید حامی مالی جذب شود البته شرایط فوتسال بانوان به گونه ایی است که وقتی یک بار حامی مالی به تیم داری روی می آورد برای بار دوم رغبت زیادی از خود نشان نمی دهد.

عابدی با بیان اینکه در این زمینه رسانه ها بسیار ره گشا هستند ،گفت : اگر رسانه ها بیشتر تبلیغ کنند، رغبت اسپانسرها برای حمایت از ورزش بانوان بیشتر می شود، امیدوارم بی مهری ها به ورزش بانوان کمتر شود.

عاطفه عابدی اولین کسی بود که در شهرستان قائمشهر به تیم ملی فوتسال بانوان دعوت شد.

**بانوان ورزشکار استعداد فراوانی در حوزه فوتسال بانوان دارند

رئیس اداره ورزش و جوانان قائمشهر، مهم ترین عامل نبود تیم فوتسال بانوان را نبود حامی مالی دانست و به خبرنگار ایرنا ، گفت:این مساله اداره ورزش و جوانان را دچار چالش کرده است زیرا بانوان در اکثر رشته ها از آمادگی بالایی برخوردار هستند .

فرشید قدیمی با بیان اینکه استعداد های زیادی در فوتسال بانوان قائمشهر نهفته است ،افزود: این مساله ما را ترغیب کرده است تا از هیات فوتبال تقاضا کنیم که یک تیم برای فوتسال بانوان قائمشهر ایجاد و آنها را از سردرگمی خارج کنند.

وی، ادامه داد : داشتن تیم فوتسال بانوان در قائمشهر با پیگیری های رئیس هیات فوتسال محقق می شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان قائمشهر اضافه کرد:اگر چه اداره ورزش و جوانان از لحاظ مالی نمی تواند تیم داری کند اما می تواند حمایت همه جانبه خود را از لحاظ فضای تمرین،هماهنگی با خیرین را برای ورزشکاران ایجاد کند.

**مشکل اصلی فوتسال بانوان نبود حامی مالی است

رئیس هیات فوتسال بانوان قائمشهر به خبرنگار ایرنا گفت : فوتسال بانوان شهرستان قائمشهر به مدت هشت سال از داشتن تیم برای حضور در لیگ محروم است و در این مدت زمانی هیچ گونه اقدامی برای جذب اسپانسر از سوی مسئولین انجام نشده است.

مینو جراحی ،ادامه داد: برای برطرف کردن موانع موجود نیاز مبرم به حمایت همه جانبه داریم تا این ورزش را ارتقا دهیم.

وی اضافه کرد:با تیم داری در شهرستان قائمشهر انگیزه برای ورزشکاران ما ایجاد می شود و از آوارگی آنها در شهرهای دیگر کاسته خواهد شد.

به گفته رئیس هیات فوتسال بانوان قائمشهر با ده میلیون تومان هم می توان در این شهرستان تیم تشکیل داد.

**تبلیغاتی برای جذب حامی مالی نداشتیم

رئیس هیات فوتسال بانوان استان مازندران به خبرنگار ایرنا ، گفت : هیاتها با مشکل مالی دست و پنجه نرم می کنند و پولی ندارند که بخواهند برای تیم داری در سطح شهرستانها اقدام کنند.

وی با بیان اینکه به دلیل پوشش بانوان کسی رغبت به حمایت مالی برای تیم های بانوان نمی کند ، افزود: تاکنون تبلیغاتی برای جذب اسپانسر انجام نشده است.

بوداغی گفت: میلیاردها ریال برای تیم داری آقایان هزینه می شود اما برای بانوان که میتوان باهزینه کم تیم داری کرد هزینه ایی داده نمی شود.

فوتسال بانوان شهرستان قائمشهر در اواخر دهه ۷۰ دارای ۲ تیم نساجی و کاسپین بود و از سال ۸۷ به دلیل نبود حامی مالی این تیم ها منحل شد و اکنون بانوان فوتسالیست چشم انتظار حسرت یک تیم در این شهرستان هستند.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here