سایت خبری

تقدیر انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه نگاران ایران از سعید غلامحسینی

 

پایگاه هنری زوم نیوز: انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایران به نمایندگی از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران عضو این تشکل صنفی، حرکت عدالتخواهانه سعید غلامحسینی عکاس خبری را ارج نهاده و برای ایشان آرزوی توفیق هرچه بیشتر در راستای توجه به دردها و نیازهای واقعی مردم را دارد.

به گزارش پایگاه هنری زوم نیوز به نقل از انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه نگاران ایران؛ هفته گذشته فریم‌های عکسی از یک پدیده‌ دردناک اجتماعی منتشر شد که قلب‌های بسیاری را آزرد؛ پدیده‌ای که «گورخوابی» لقب گرفته است؛ عده‌ای که از یک آسیب بزرگ اجتماعی، یعنی اعتیاد، رنج می‌برند، در سرمای استخوان‌سوز، به گورها پناه برده و برای نجات از سرما، خود را به قبرها سپرده‌اند در حالی که زنده‌اند و به ظاهر زندگی هم می‌کنند.

عکاس جوانی در راستای رسالت  مدنی و دینی خود که همانا فریاد زدن دردها و رنج‌ها و رساندن ناله‌ها به گوش مسئولان است، خطرات این کار را به جان خریده و تصاویری مخابره کرده، بدان امید که برای برخی مسئولان ناآگاه و در بهترین حالت، کم اطلاع از اینگونه دردها، هشداری باشد و برای این بی‌سرپناهان، جان‌پناهی تامین شود.

اما چه چیز دردناک‌تر و غم‌انگیزتر از اینکه شاهدیم این گورخواب‌ها امروز از گورهای شهریار به قبرستان سیاست‌بازی‌کشانده شده‌اند؛ یک یک مقام ارشد اجرایی به جای آنکه فوراً دستور رسیدگی به این موضوع و موضوعات مشابه صادر کند و از درگاه الهی به دلیل نواقص مدیریت خود  که سبب‌ساز چنین مصائبی می‌شود متضرعانه طلب عفو کند، چنان آنها را با شوق به سر مسئول دیگری می‌کوبد که گویی همین چند دقیقه پیش پروازش از جزایر قناری در فرودگاه امام خمینی(ره) به زمین نشسته و او هیچ نقشی در این نابسامانی‌ها نداشته است.

دیگری که کارنامه‌اش آکنده از فروش شأن ایران و ایرانی برای خرید جایزه بوده و اساساً سبک‌زندگی‌اش نسبتی بین او و مستضعفین برقرار نمی‌کند، چنان از گورخواب‌ها دم می‌زند که انگار همه سابقه‌ هنری‌اش مصروف توجه دادن به طبقات محروم بوده است!

و اما ما از تو ممنونیم، جناب آقای سعید غلامحسینی. بلاشک قصد خالصانه شما از این تصویربرداری و عکاسی شرافتمندانه در گیر و دار کشمکش سیاست‌بازان گم نخواهد شد؛ هنوز هستند انسانها و مسئولانی که به واسطه این اقدام انسان‌دوستانه و خیرخواهانه شما، از این مصائب آگاه شوند و برای آن تدبیر واقعی بیندیشند و تمام تدابیرشان را در چماق‌سازی از گورخواب‌ها منحصر نکنند.

اینجانب محمدمهدی دانی رئیس انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایران به نمایندگی از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران محترم عضو این تشکل صنفی، حرکت عدالتخواهانه  سعید غلامحسینی عکاس خبری را ارج نهاده و برای ایشان آرزوی توفیق هرچه بیشتر در راستای توجه به دردها و نیازهای واقعی مردم را دارم.

برچسب ها :

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here