سایت خبری

توصیه ها و پیشنهاد های بن گار (Ben Gurr)، عکاس خبری روزنامه تایمز لندن، به عکاسان تازه کار

پایگاه هنری زوم نیوز- مریم بهریان :  توصیه ها و پیشنهاد های بن گار (Ben Gurr)، عکاس خبری روزنامه تایمز لندن، به عکاسان تازه کاری که به عکاسی خبری علاقه دارند ، را بخوانید!

۱- عکاسان باید کاملا با تجهیزات خود آشنا باشند . تجربه نشان می دهد ، عکاسان تازه کاری که با تجهیزات و ابزار کارشان آشنایی دارند ، در ثبت لحظات ماندگار موفق تر از دیگران عمل می کنند .

۲ – درباره موضوعی که قصد دارید از آن عکاسی کنید ، اطلاعات کسب کنید و همچون کودکان ، لذت کنجکاوی درباره حوادث و خبرها را فراموش نکنید ، حتی پس زمینه ها هم می توانند موضوعات مناسبی برای مطالعه باشند .

 

۳-  کار با نور طبیعی را تمرین کنید و صحنه را همان طور که هست ثبت و ضبط کنید.

 

۴-  به سوژه ها کار نداشته باشید. از آنها نخواهید که ژست بگیرند یا در جایی که شما می خواهید بایستند. اجازه دهید سوژه ها خودشان باشند انگار که شما آنجا حضور ندارید. اگر عکس طبیعی باشد مردم بیشتر به آن اعتماد می کنند.

 

۵-  دوربین وسیله ساده ای برای عکاسی است. خود را درگیر گجت ها نکنید.[ گجت یا ابزارک؛ وسایل الکترونیکی یا مکانیکی کوچکی که به آسانتر شدن زندگی کمک می کند مثل تلفنهای هوشمندو…]

 

۶-  پیشرفت تجهیزات عکاسی کمک می کند تا اشتباه ها کم شود. ولی اگر اشتباهی رخ داد تلاش کنید از آن عبرت بگیرید.

۷-  در استفاده از برنامه های کامپیوتری برای بهتر کردن رنگ و کیفیت عکس ها زیاده روی شده و بیش از اندازه به آن بها داده شده است.[خیلی خود را درگیر انها نکنید]

 

۸-  شرح عکس قرار است؛ چیزی روی عکس بگذارد و کمک کند تا عکس ها بهتر توضیح داده شوند. شرح عکس باید کاملا دقیق باشد. به خصوص طرز نوشتن نام ها را چک کنید.

 

۹-  با مردم صحبت کنید. آنها پر از اطلاعات به درد بخور می باشند.

 

۱۰-  عکس های بی نظیری که گرفته اید اگر به موقع به دست دبیر عکس نرسند هیچ ارزشی ندارند. مهلت های خبری را رعایت کنید. یاد بگیرید که در هر شرایطی چه راه هایی برای ارسال تصاویر موجود است.

 

 

 

منبع :پایگاه خبری زوم نیوز


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here