سایت خبری

جايزه بزرگ جشنواره ليدز به فيلم كوتاه «سكوت»تعلق گرفت/ فیلم براى دومین بار به اسكار معرفى شد

فيلم كوتاه «سكوت» به كارگردانى مشترك على عسگرى و فرنوش صمدى با دریافت جايزه بزرگ جشنواره ليدز براي دومین بار به آكادمى اسكار معرفي شد .

به گزارش پایگاه خبری زوم نیوز ؛ سي امين جشنواره ليدز در كشور انگلستان  يكي از مهمترين جشنواره هاي فيلم اروپاست و  اين فستيوال از معدود جشنواره هایی است كه هر ساله فيلم منتخب  خود را به آکادمی اسكار معرفي مي كند. اين جشنواره امسال جايزه بزرگ خود را به فيلم كوتاه سكوت به كارگردانى مشترك على عسگرى و فرنوش صمدى اهدا كرد.

این فیلم به زبان های کردی، انگلیسی و ایتالیایی ساخته شده و در خلاصه داستان آن آمده است: فاطیما باید خبری که از دکتر شنیده برای مادرش ترجمه کند ولی او به جای این کار سکوت اختیار می کند.

«سكوت» از اولين اکرانش در بخش مسابقه جشنواره كن ٢٠١٦ تا به امروز موفق به حضور در جشنواره هاى معتبر متعددی شده و جوايز بسيارى از اين جشنواره ها دریافت کرده است. اين در حاليست كه  فيلم چندى پيش در بخش بین الملل جشنواره فيلم كوتاه حضور داشت و مورد بى مهرى داوران و مسولان اين جشنواره قرار گرفت و علاوه بر دريافت هيچ جايزه اى حتى به اين فيلمسازان ايرانى كه به نمايندگى ايتاليا و فرانسه در اين جشنواره حضور داشتند كارت جشنواره نيز داده نشد!

ولنتینا کارنلوتی و فاطیما الاکس  بازیگران فیلم کوتاه «سکوت» هستند.

 

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here