سایت خبری

 حضور فیلم مستند«اعتراض وارد نیست» در جشنواره فیلم مستند استکهلم

پایگاه خبری زوم نیوز :فیلم مستند«اعتراض وارد نیست»، درادامه حضورهای بین المللی خود به چهارمین جشنواره فیلم مستند افغانستان  که با حمایت خانه فرهنگ آسیا  و مرکز فرهنگی هنری ABF در شهر استکهلم برگزار می شود، راه یافت.

به گزارش پایگاه خبری زوم نیوز، مستندساز و مدیر جشنواره، از میان فیلمهای ارسالی با موضوع افغانستان از کشورهای آلمان، استرالیا، کانادا، فرانسه، ایرلند، ایتالیا، ایران و افغانستان تنها ۱۶ فیلم انتخاب شده‌ است و در روزهای ۲۴ مارس، ۲۱ آوریل و ۱۲ مه به نمایش در می آید، که از میان آنها می توان به فیلم ” من یک بازیگر شادم” ساخته سامره رضایی  اشاره کرد.

این فیلم توسط خواهر و برادر فرناز جورابچیان و محمدرضا جورابچیان  ساخته شده و توسط بهمن کیارستمی تدوین شده است. فیلم زندگی پنج مهاجر افغان در ایران را به تصویر می کشد که  به شکلی کاملا اتفاقی در زمین تنیس های شمال شهرتهران مشغول به کار می شوند. توپ جمع می کنند و در اوقات بیکاری تنیس بازی می کنند. تنیس یاد می گیرند و در آن پیشرفت می کنند اما جامعه جدید زندگی شان پذیرای آنها نیست . این مستند بیننده را با بخشی مهم و اغلب نادیده گرفته شده از معضلات این مهاجران در خاورمیانه روبرو می کند.

فرناز و محمدرضا جورابچیان با این فیلم، منتخب فستیوال های هات داکس کانادا و ,Canadian Diversity Festival “راه ابریشم” ایرلند، LCFF اسپانیا، شبهای سفید سن پترزبورگ وپروین اعتصامی شده اند. همچنین کاندید بهترین فیلم مستند نیمه بلند در بخش کارگردانی دهمین دوره جشنواره سینما حقیقت بوده اند و  جایزه بهترین کارگردانی فیلم مستند شانزدهمین دوره جشنواره بیروت، جایزه ویژه هیات داوران جشنواره نِز کلکته هند، را نیز دریافت کرده اند. همچنین این فیلم در بخش نمایش های بازار سی و پنجمین جشنواره جهانی فجر به نمایش درآمد.

گفتنی است اختتامیه  چهارمین جشنواره فیلم مستند افغانستان  در تاریخ ۱۶ و ۱۷ ژوئن  در شهر استکهلم برگزار می شود.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here