سایت خبری

خبرنگاران در معرض تهدید ربات مقاله نویس

downloadپایگاه هنری زوم نیوز/مریم بهریان :انتشار مقاله خبرنگار رباتیک در رسانه های چینی ، جامعه روزنامه نگاران این کشور را متعجب زده کرد .
به گزارش پایگاه هنری زوم نیوز به نقل از روزنامه چاینا دیلی،  زیان نائو ربات جذاب چینی است که در چهارشنبه گذشته موفق شد در طول مدت یک ثانیه ، مقاله ۳۰۰ کلمه ای خود را بنویسد .
ظهور فصل جدیدی از ربات های متخصص ،باعث به وجود امدن موجی از ناامنی در بین کارگران و متخصصان جهان شده است و هنوز پاسخی برای این سوال که ایا تکنولوژِی هوش بشری می تواند به سقوط بشریت منجر شود یا نه در دست نیست .
برنامه ریزان این ربات ، با وجود این که سرعت و قدرت تجزیه ، تحلیل و به تحریر در آوردن داده ها و مقاله و داستان نویسی توسط این ربات را در مقایسه با نیروی انسانی فوق العاده و شگفت انگیز اعلام کردند اما معتقدند به دلیل ضعف نسل جدید از ربات های خبرنگار در مصاحبه و طرح سوال ، روی کار آمدن ان گروه از ربات ها را نمی توان پایان عمر روزنامه نگاران انسانی دانست .
مقاله ۳۰۰ کلمه ای نوشته شده توسط ربات خبرنگار درباره مراسم سال نو چینی بهاره و مهارجت میلیون ها کارگر چینی از محل کار و ملاقات با خانواده های شان است .


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here