سایت خبری

خبرهایی از هنرهای تجسمی و موسیقی

جشنواره هنر و معماری ایران در ایروان ارمنستان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری زوم نیوز به نقل از به نقل از روابط عمومی رویداد، در ادامه برنامه‌های فرهنگی بین‌المللی با محوریت معماری و به منظور معرفی هنر و معماری ایران در کشورهای مختلف و پس از حضور ایران در بی‌ینال هنر ونیز ایتالیا (٢٠١٥) و برنامه معماری ایران در توکیو ژاپن (مارچ ٢٠١٦)، برپایی نمایشگاه معماری ایران در شهر ایروان ارمنستان در سپتامبر ٢٠١٦ (شهریور و مهر) برنامه‌ریزی شده است.

این برنامه در ادامه برنامه‌های فرهنگی مرکز هنرهای تجربی معاصر ارمنستان Armenian Center for) Contemporary Experimental Art , ACCEA)  در ایروان به‌منظور معرفی هنر و فرهنگ ایران و در چهارمین سال متوالی در حال انجام است و امسال به معرفی عکاسی و معماری ایران اختصاص یافته و طبق درخواست این مرکز، انتخاب دموکراتیک پروژه‌ها از نسل جدید معماری ایران و جامعیت نسبی پروژه‌ها نسبت به پروژه‌های شاخص کشور، همان برنامه، آثار و پروژه‌های نمایشگاه معماری ایران در بی‌ینال هنر ونیز سال ۲۰۱۵ با همان چیدمان (Installation & Performance) با حمایت معنوی وزارت راه و شهرسازی و جامعه مهندسان معمار ایران برگزار می‌شود.

مراسم یادبود یک هنرمند جوان برگزار می‌شود

2016_9_11_13_38_41

به گزارش پایگاه خبری زوم نیوز به نقل از به نقل از روابط عمومی موسسه ماه مهر، مراسم یادبود مرحوم وحید جعفرنژاد ۲۴ شهریورماه از ساعت ۱۵ تا ۱۷ برگزار می شود و چهره‌هایی مانند  نصرت‌الله مسلمیان، بابک اطمینانی، امیر سقراطی، شاهین نوروزی و علیرضا آدم‌بکان برای سخنرانی در آن دعوت شده‌اند. همچنین طینوش بهرامی در این مراسم به‌یاد این نقاش جوان، اجرای موسیقی خواهد داشت.

پیکر جعفرنژاد چندی پیش در پزشکی قانونی پیدا شد و ۱۱ شهریورماه به خاک سپرده شد.

وحید جعفرنژاد متولد سال ۱۳۶۴ در تهران و برگزیده «منتخب نسل نو» در سال ۱۳۸۸ بود. این هنرمند برپایی نمایشگاه‌های انفرادی برشی از کیک آلبالو (گالری هما، ۱۳۹۰)، اتاق خاکستری (گالری هما، ۱۳۹۱)، سری انعکاس (گالری هما، ۱۳۹۲)، پروژه متحدان (دبی، ۱۳۹۴) و همچنین حضور در نمایشگاه‌های گروهی جشنواره دامون‌فر (پردیس ملت، ۱۳۸۹)، حضور در «منتخب نسل نو» (سال ۱۳۸۹)، بازماندگان (موزه باک ژنو، ۱۳۹۱)، سیر طولانی روز در شب (کافه گالری خورشید، ۱۳۹۱)، هفته طراحی ۱(گالری هما، ۱۳۹۱) و سال ۲ (خانه هنرمندان ایران، ۱۳۹۲) را در کارنامه‌اش داشت. آثار این نقاش به‌جز نمایش‌ها در ایران، در گالری‌های پاژس و موزه فابریک در آلمان، پروژه متحدان در دبی، گالری هیلدبرند و موزه باک سوئیس، پروژه فوون در پکن و آرت فر ابوظبی به‌نمایش درآمد.

برگزاری کنسرتی با حضور هنرمندان ایران و هند

2057794

کنسرت ایرانی و هندی «راز شرق» در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری زوم نیوز به نقل از به نقل از روابط عمومی این کنسرت، یک گروه گردشگری این کنسرت را برنامه‌ریزی کرده است. ایمان کوهگرد، سیاوش الهی‌نیا و درشن آنند، نوازندگان این کنسرت هستند.

 کنسرت «راز شرق» ۲۵ و ۲۶ شهریورماه در سالن اسوه واقع در خیابان انقلاب، ابتدای خیابان بهار جنوبی اجرا می‌شود.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here