سایت خبری

دارالفنون میزبان نمایشگاه جایزه هنری قلب تهران می شود

پایگاه هنری زوم نیوز:مدرسه دارالفنون میزبان نمایشگاه نخستین جایزه هنری قلب تهران می شود.

به گزارش به گزارش پایگاه هنری زوم نیوز ، نمایشگاه آثار عکاسی، آگهی دیواری(پوستر)، کارتون و تصویرگری این جایزه ۲۵ فروردین تا هشتم اردیبهشت سال ۱۳۹۶ در نگارخانه مدرسه دارالفنون برگزار می شود.

مدرسه دارالفنون كه به ابتکار امیرکبیر در زمان ناصرالدین‌شاه برای آموزش علوم و فنون جدید در تهران در سال ۱۲۶۸ هجری قمری تاسیس شد به عنوان نمادی از پیشینه آموزش نوین ایران و معماری نوین، بخشی از تاریخچه شهرسازی جدید ایران است که در منطقه ۱۲ تهران(قلب تهران) قرار دارد.

نخستین جایزه هنری قلب تهران به مناسبت دویست و سی امین سال پایتختی تهران در رشته های عکاسی، آگهی دیواری(پوستر)، کارتون و تصویرگری برگزار می شود و علاقه مندان و هنرمندان می توانند تا ساعت ۲۴ روز ۱۴ فروردین سال ۱۳۹۶ در سایت این جایزه به نشانی www.tehranfestival.com  ثبت نام و آثار خود را ارسال کنند.

شهرداری منطقه ۱۲ تهران این جایزه را در دو بخش اصلی و ویژه برگزار می کند. بخش اصلی با عنوان قلب تهران و با موضوعات گردشگری، بازار (بافت تاریخی و قطب اقتصادی)،  منطقه ۱۲؛ محور ادیان و سنت های آیینی، منطقه ۱۲ در آیینه تاریخ (به تصویر کشیدن وقایع و روایت‌های تاریخی قلب تهران) برگزار می شود. بخش ویژه با عنوان نام آوران قلب تهران است که در این دوره و در واکنش به رویداد و حادثه‌ی تلخ “ساختمان پلاسکو” و ابراز رشادت جمعی از جانفشانان به موضوع «آتش نشانان» اختصاص دارد.

هدف از این رویداد فرهنگی، هنری ایجاد انگیزه برای تولید معنا و مفهوم توسط علاقه‌مندان و هنرمندانی است که نسبت به موضوع شهر تاریخی تهران، شهرنشینی و ویژگی های این کلان شهر با تمرکز بر محدوده‌ی منطقه‌ی دوازده شهرداری گرایش دارند. آثار نهایی، حاصل کار هنرمندانی خواهد بود که از منظر رویکرد فردی خویش به ویژگی های منحصر بفرد روابط متقابل انسان و محیط شهری، جاذبه های تاریخی، فرهنگی و اجتماعی تهران معاصر و آثار عهد ناصری خواهند پرداخت.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here