سایت خبری

شناخت تصویری صادق هدایت از دریچه ˝بوف کور˝ / محمدعلی سجادی از نمایشگاه ˝گلدان راگا˝ می‌گوید

محمدعلی سجادی می‌گوید: نمایشگاه ˝گلدان راگا ˝ تفسیر من از شخصیت صادق هدایت است که در دل ˝بوف کور˝ شناخته‌ام.

به گزارش پایگاه خبری زوم نیوز ، محمدعلی سجادی نویسنده و کارگردان سینما که قرار است نقاشی‌های خود را با عنوان “گلدان راگا” با موضوع صادق هدایت و “بوف کور” به نمایش گذارد به هنرآنلاین گفت: این تابلوها محصول یک دوره ۱۵ ساله است که من در مسیر پژوهشی متمرکز در باب “بوف کور” و صادق هدایت بودم. قصد داشتم تا در یک بازنگری فیلم‌نامه‌ای از میان این دو بیرون بکشم و در نهایت جدای از فیلم‌نامه، پژوهش من به این تابلوها رسید.

وی ادامه داد: آثار این نمایشگاه تفسیرهای من از  شخصیت صادق هدایت است که از دل “بوف کور” شناخته‌ام. “بوف کور” شناختی کم و بیش تصویری از صادق هدایت می‌دهد که از منظرگاهی کلیدی‌ترین اثر برای شناخت مانیفست نوشتاری این نویسنده برجسته‌ست و من همیشه از “بوف کور” به عنوان بوطیقای صادق هدایت یاد کرده‌ام.

این سینماگر که سابقه برپایی چندین نمایشگاه نقاشی در کارنامه خود دارد درباره آثارش توضیح داد: در نقاشی‌های این نمایشگاه که با تکنیک اکریلیک کار شده است ۹ اثر بر روی تخته و ۵ اثر بر روی بوم ارائه شده و این نقاشی‌ها به سمت و سوی فضاهای آبستره رفته‌اند.

سجادی گفت: در تابلوهای این نمایشگاه برخلاف نمایشگاه‌های پیشین که از رنگ‌های تند، درخشان و خام استفاده کرده بودم، رنگ ها به شدت کنترل شده و خطی هستند که این اتفاق متاثر از خود “بوف کور” صادق هدایت است.

لازم به یادآوری است، نمایشگاه آثار نقاشی محمدعلی سجادی با عنوان ” گلدان راگا نگاهی به هدایتِ بوف کور” جمعه ۹ مهرماه ۱۳۹۵ در گالری شمس افتتاح می‌شود و تا ۱۹ مهرماه همه روزه به استثناء پنجشنبه‌ها از ساعت ۱۵ تا ۱۹ در پاسداران شمالی، ضلع غربی فرهنگسرای نیاوران، کوچه خان سفید، پلاک ۱۰، طبقه دوم میزبان علاقمندان است.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here