سایت خبری

صبا کمالی: انتهای راه را فهمیدم؛ ما همه ملعبه‌ایم!

صبا کمالی و بهزاد خداویسی میهمانان یازدهمین شب اجرای نمایش «سپنج رنج و شکنج فرخنده» کاری از شهرام گیل آبادی شدند.

به گزارش پایگاه خبری زوم نیوز به نقل از روابط عمومی نمایش، نمایش «سپنج رنج و شکنج فرخنده» شب گذشته ۲۲ شهریورماه با حضور صبا کمالی و بهزاد خداویسی در حالی روی صحنه رفت که صبا کمالی به عنوان میهمان ویژه در اجرای نمایش همکاری داشت.

با اجرای بخش آغازین نمایش، صبا کمالی با معرفی خود به عنوان فرخنده‌ و کسی که هشت سال است که خود را گم کرده‌ روی صحنه آمد. وی در سخنانش به معضلات و رفتارهای زننده و غیراخلاقی که در جامعه ترویج پیدا کرده اشاره کرد و با بازگویی دو داستان از فرخنده‌هایی سخن گفت که به دلیل اعتیاد و یا بیماری پدر، به فساد کشیده شده‌اند.

وی همچنین در ادامه نسبت به دیدگاه برخی از مردم نسبت به فساد در جامعه هنرمندان انتقاد کرد و در ادامه افزود: «من گم شده‌ام. الان ۸ سال است که در هنر این مملکت گم شده‌ام چراکه انتهای راه را فهمیدم. فهمیدم که ما همه ملعبه‌ایم.»

بهزاد خداویسی در ادامه سخنان کمالی گفت:«با توجه به تحقیقی که درباره فساد در اقشار مختلف شده است، محققان به این نتیجه رسیده‌اند که فساد در میان پزشکان بیشتر از دیگر مشاغل است. بر اساس این تحقیق هنرمندان در چهاردهمین گروه فساد قرار دارند.اما مسئله این است که کسی جرأت بیان چنین موضوعی را ندارد چراکه آنها اتحاد دارند.»

آوازخوانی و شعرخوانی یکی دیگر از بخش‌هایی بود که با همراهی مخاطبان انجام شد.

با به پایان رسیدن اجرا، بهزاد خداویسی در گفت‌وگو با روابط عمومی نمایش گفت: نمایش «سپنج رنج و شکنج فرخنده» اثری تجربی و بداهه است. در این نمایش هر شب ممکن است تماشاگری که بازیگر نمایش هم می‌شود حرف‌هایی به زبان آورد یا نمایش را به جایی هدایت کند که هر اجرا را نسبت به اجرای پیشین متفاوت کند، به همین دلیل این اثر نمایشی هم جذابیت دارد و هم امکان رفتن به بیراهه را دارد.

وی اظهار کرد: نمایش «سپنج رنج و شکنج فرخنده» اثری نو و جدید است و کلاس تجربی خوبی برای مخاطب محسوب می‌شود.

نمایش «سپنج رنج و شکنج فرخنده» بر اساس نوشته‌ای از مجموعه «تک نگاره‌های محمود استاد محمد برای سکوت» به کارگردانی شهرام گیل‌آبادی و با بازی فریدون محرابی، شمسی صادقی، نوشین حسن‌زاده، رویا فلاحی و نازنین مهیمنی و با آواز قربان نجفی تا ۳۱ شهریورماه هر شب ساعت ۲۰ در پلاتوی اجرای تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

سایر عوامل این نمایش عبارتند از: هانیه جوادی‌منش دستیار کارگردان، سحر طلایی سرپرست گروه، میثم صفری طراح نور، فرشاد محمدی صدابردار، طاهر مهدوی و ستاره خدایی راهنمای فرهنگی، داوود نمدکلاهی مسئول پلاتو، فرشاد آذرنیا نور و صدا، احسان رافتی عکس، ایمان خاکسار طراح گرافیک و مریم قربانی‌نیا روابط عمومی.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here