سایت خبری

فیلمساز مطرح آمریکایی گفت در عکس‌های جنگ ایران زندگی وجود دارد

عکاس دفاع مقدس گفت: عکاسی دفاع مقدس ما تکنیکی نبود اما این عکس‌ها برای مخاطب زنده است. حتی یک کارگردان مطرح آمریکایی با دیدن عکس‌هایم گفت در عکس‌های جنگ شما زندگی و نفس وجود دارد.

 سعید صادقی در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با حضور در غرفه (باشگاه خبری توانا) اظهار داشت: آنچه در جنگ ۸ ساله اتفاق افتاد دگرگونی را در عکاسی ایران شکل داد و حتی نگاه عکاس غربی نیز تغییر یافت. در واقع نگاه مستند به جنگ وارد عرصه شد.

وی افزود: ما در دوران دفاع مقدس عکاس حرفه‌ای نبودیم و حتی کلاس و دوره آموزشی هم نداشتیم اما عکس‌های آن موقع را با نفس آدم‌های جنگ در قاب‌مان بستیم و حقیقت نفس‌ها را دیدیم.

عکاس دوران دفاع مقدس گفت: بنده بعد از دفاع مقدس در جنگ‌های دیگری شرکت کردم اما جنس دفاع مقدس با جنگ‌های دیگر فرق دارد. هرچه نگاه می‌کنم نفس رزمندگان دفاع مقدس در عکس‌های دیگر نیست گویا جنس آن آدم‌ها طور دیگری بود.

صادقی بیان داشت: مثلاً وقتی در کنار شهید مهدی باکری بودیم جنگ و خون جنگ را احساس نمی‌کردیم و و با لذت به آن نگاه می‌کردیم چرا که این دفاع حالت عبادت داشت.

وی خاطرنشان کرد: عکاسی دفاع مقدس ما تکنیکی نبود اما هر کسی این عکس‌ها را می‌بیند گویا عکس‌ها با مخاطب حرف می‌زند. حتی یک کارگردان مطرح آمریکایی با دیدن عکس‌هایم گفت در عکس‌های جنگ شما زندگی و نفس وجود دارد.

عکاس دوران دفاع مقدس تصریح کرد: چرا عکاسی جنگ ما توسط دانشجویان نقد و بررسی نمی‌شود و کسی سمت این جنس نگاه نمی‌رود، در حالی که باید جوانان دنبال حاصل کار عکاسان جنگ باشند که چه تأثیری داشته است. در حقیقت مهم‌ترین ویژگی جنگ در عکاسی ما به نوعی زندگی است لذا انتظار می‌رود جوانان دنبال این باشند.

منبع : فارسنظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here