سایت خبری

رئیس اتحادیه عکاسان و فیلم‌برداران: در ايران، فیلم‌برداری از مراسم تشییع جنازه جایگزین مراسم عروسی شده است!

رئیس اتحادیه عکاسان و فیلم‌برداران گفت: درخواست فیلم برداری و عکاسی برای مراسم ازدواج نزدیک به ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده و پدیده‌هایی همچون فیلم برداری از مراسم ختم و تشییع جنازه جایگزین عروسی شده است.

به گزارش پایگاه فرهنگی هنری زوم نیوز به نقل از ایلنا رئیس اتحادیه عکاسان و فیلم‌برداران در خصوص نحوه رسیدگی این اتحادیه به شکایت‌های واصله گفت: شکایت‌هایی که از واحدهای دارای جواز به این اتحادیه ارسال می شود همه در شورای حل اختلاف مطرح می شود و ما با دعوت از دو طرف سعی می کنیم رضایت مشتری را جذب کنیم. البته بیشترین شکایت‌ها در مورد قیمت عکس‌ها و فیلم برداری است که ما پس از کارشناسی کار انجام شده، حکم را صادر می کنیم.
باستانی با اشاره به تعداد اعضای این اتحادیه گفت: ما با داشتن ۱۸۰۰ نفر عضو یکی از بزرگ‌ترین اتحادیه‌ها هستیم. از سوی دیگر برخی از مسئولیت‌های اتحادیه عکاسان و فیلم برداران سراسر کشور نیز برعهده ما است.

وی افزود: این در حالی است که برخی مراکز عمومی همچون دفاتر پیشخوان دولت که کار عکاسی را انجام می‌دهند، زیرمجموعه ما نیستند و با وجود رایزنی‌هایی که با مجلس و وزارت کشور داشتیم، هنوز موفق نشدیم که آنها را زیرمجموعه اتحادیه در آوریم.

رئیس اتحادیه عکاسان و فیلم‌برداران ادامه داد: صنف ما به دلیل تنوع کارها و کیفیت‌های مختلف فاقد قیمت مشخص است و فقط در عکس های پرسنلی که مورد استفاده عموم مردم است، قیمت مشخص وجود دارد و در بقیه کارها عموما قیمت‌ها توافقی است.

وی با مقایسه وضعیت کسب وکار این صنف با ۳ سال گذشته اظهار داشت:با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و ناهنجاری های اجتماعی که مشخصا در حوزه ما چشم و هم چشمی است، سبب شده که میزان درخواست فیلم برداری و عکاسی برای مراسم ازدواج نزدیک به ۵۰ درصد کاهش پیدا کند و پدیده‌هایی همچون فیلم برداری از مراسم ختم و تشییع جنازه جایگزین شود. این را نیز باید در نظر بگیریم که سن ازدواج نیز افزایش پیدا کرده و همین عامل سبب شده که مشتریان ما نیز کمتر شود.


دیدگاه ها خاموش هستند

محمد توکلی
Click here