سایت خبری

مراسم اهدای نشان عکاس مطبوعاتی سال فردا برگزار می شود

پایگاه هنری زوم نیوز : مراسم اهدای نشان عکاس سال مطبوعاتی ایران به یاد حسین پرتوی، بهمن جلالی و کاوه گلستان ، برگزار می شود.

به گزارش پایگاه عکاسی زوم نیوز ، در این مراسم که شنبه ۲۸ مرداد ، ساعت ۱۷:۳۰ در سالن شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می شود،  قرار است از دو عكاس تازه درگذشته علیرضا سلطانی و وحید سهرابی و پنج پيشكسوت حوزه عكاسي مطبوعات و دو انجمن استانی  تقدير شود.

حمید فروتن رییس هیئت مدیره انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران پیشتر درباره جزییات روند برگزاری اولین مراسم اهدای نشان عکاس برتر سال و  نحوه انتخاب نامزدهای این نشان در نشستی با ارائه توضیحاتی درباره انجمن عکاسان گفت: «انجمن عکاسان حدود ۱۹ سال است که تاسیس شده است و نشان عکاس سال هم با یاد سه تن از اعضای هیئت موسس بهمن جلالی، کاوه گلستان و حسین پرتوی اهدا می‌شود.»

به گزارش خبر آنلاین فروتن درباره روند انتخاب نامزدهای دریافت این نشان توضیح داد: «ما در روند انتخاب برگزیدگان ۳۶ تن از اساتید حوزه رسانه، ارتباطات و عکاسی کمک گرفتیم و نامزدهای این هفت نشان که شامل هفت بخش مجزا هستند توسط این عزیزان انتخاب شدند. تفاوت این نشان و جشنواره های عکاسی در این است که ما در اینجا عکاس را داوری می کنیم نه عکس.»

رییس هیئت مدیره انجمن عکاسان درباره شاخص های انتخاب گفت: «هر یک از این بخش ها دارای یک شورای هستند که براساس شاخص های موردنظرشان به بررسی نامزد می پردازند. در هر بخش اساتید حرفه ای عکاسان را آنالیز کردند و براساس شاخص هایی نامزدهایی را معرفی کردند. ما حدود دو ماه است که این پروسه را شروع کرده ایم و نمی توانستیم در این زمان اندک بخش های بیشتری را پوشش دهیم.»

او سپس به معرفی بخش‌های مورد داوری پرداخت و گفت: «شش حوزه ای که مورد نظر است عبارتند از بخش های خبری، مستند اجتماعی، ورزشی، زنان، استانی و پیشگامان که  مربوط به بازنشستگانی است که همچنان هم در حال فعالیت هستند. نشان هفتم هم به روزنامه برتر اختصاص دارد.»

فروتن درباره نشان روزنامه برتر بیان کرد: «ما پیشنهادی از معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد داشتیم که شاخص هایی را برای رتبه بندی ۱۸۰ روزنامه در حوزه عکس را استخراج کرده و داوری آن ها را انجام دهیم و ما در نهایت حدود ۷۰۰ شماره روزنامه را بررسی کردیم که در این مراسم نشان روزنامه برتر را هم اهدا می‌کنیم.»

حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد، کمال خرازی و احمد مسجدجامعی هم مهمانانی هستند که در این مراسم حضور دارند.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here