سایت خبری

مروری بر برنامه‌های این هفته شبکه مستند

 شبکه مستند سیما این هفته به موضوعات گوناگونی همچون حضور آثار مستند در جشنواره‌های بین‌المللی، خودروهای سازگار با محیط زیست، فعالیت‌های خیریه از جمله دیوار مهربانی و تاریخچه مردان نمکی و… می‌پردازد.

به گزارش پایگاه خبری زوم نیوز به نقل از (ایسنا)، شبکه مستند سیما در برنامه «نردبان» به موضوع پخش، بازاریابی و حضور آثار مستند در جشنواره ها می‌پردازد، در برنامه «ایران» خودروهای سازگار با محیط زیست، فعالیت‌های خیریه و تاریخچه مردان نمکی  را معرفی می‌کند و در «نماگرد» سراغ معماری و شهرسازی می‌رود.

بررسی حضور آثار مستند در جشنواره‌ها در برنامه «نردبان»

برنامه «نردبان» شبکه مستند این هفته به موضوع پخش، بازاریابی و حضور آثار مستند در جشنواره‌ها می‌پردازد و در این رابطه با مهدی گنجی و مرضیه ریاحی دو مستندساز که حضور آثارشان در جشنواره‌های بین‌المللی را تجربه کرده‌اند، گفت‌وگو می‌کند.

در ادامه مستند «م مثل مرتضی» کاری از امیر سیفی پخش می‌شود و مهدی بخشی به نقد و بررسی آن می‌پردازد و در بخش آموزش عکاسی موضوع خطاهای نور سنجی با حضور احسان قنبری فرد بررسی می‌شود. همچنین در بخش «با مستندسازان» مریم سپهری معرفی می‌شود.

«نردبان» با تهیه‌کنندگی و اجرای الهام عادلی، جمعه ۱۹ شهریور ساعت ۱۸ روی آنتن می رود و شنبه ۲۰ شهریور ساعت ۱۲ بازپخش می شود.

معرفی خودروهای سازگار با محیط زیست در «ایران»

برنامه «ایران» شبکه مستند نیز این هفته خودروهای سازگار با محیط زیست را معرفی می‌کند و به فعالیت‌های خیریه از جمله دیوار مهربانی و تاریخچه مردان نمکی در ایران می‌پردازد. در بخش خودروهای سازگار با محیط زیست، برنامه «ایران» با فردی گفت‌وگو می کند که ادعا دارد با مخلوط کردن آب و بنزین، طرحی ارائه کرده و اکنون خودرو خود این فرد نیز با آب و بنزین کار می‌کند. او مشغول کار بر طرح خود است، آن را ثبت کرده و در صدد گسترش آن است.

در آیتم بعدی برنامه که به خیریه‌ها مربوط است، گزارشی از موسسه خیریه که به فقرا غذا می‌رساند، برای مناطق محروم کتاب ارسال می‌کند و موضوع دیوار مهربانی پخش می‌شود. پایان بخش این قسمت از «ایران» به تاریخچه مردان نمکی در معدن نمک زنجان، موزه زنجان، موزه ملی تهران اختصاص دارد که در گفت‌وگو با کارشناسان به این موضوع می‌پردازد.

برنامه «ایران» جمعه (۱۹ شهریور ماه) ساعت ۲۱ از شبکه مستند سیما روی آنتن شبکه مستند می‌رود و شنبه (۲۰ شهریور ماه)   ساعت ۱۳:۳۰ بازپخش می‌شود.

«نماگرد» سراغ معماری و شهرسازی می‌رود

قسمت دوازدهم برنامه «نماگرد» به نقد معماری و شهرسازی مدرن ایران اختصاص دارد؛ سجاد گودرزی، تهیه‌کننده این برنامه با اعلام این خبر به خبرنگار ایسنا گفت: در این قسمت نقد معماری مدرن ایران را در فضایی فانتزی خواهیم داشت. تصاویری از شاهکارهای معماری قدیم ایران نیز در این قسمت پخش می‌شود.

او ادامه داد: فیلم پربیننده شبکه مستند «قلمرو میمون‌ها» بود که درخواست مردم بخش‌هایی از آن را این قسمت روی آنتن می‌فرستیم. فیلم ۱۰۰ ثانیه این هفته «سلفی ایرانی» است که به کارگردانی صادق اکبری تولید شده است.

دوازدهمین قسمت از برنامه «نماگرد» جمعه (۱۹ شهریور ماه) ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه مستند سیما روی آنتن می‌رود و  شنبه ۲۰ شهریور ساعت ۱۱:۳۰ بازپخش می‌شود.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here