سایت خبری

معرفی داوران سومین سوگواره سرخ و سیاه به رنگ عشق

 

داوران سومین سوگواره سرخ و سیاه به رنگ عشق معرفی شدند.

به گزارش پایگاه فرهنگی هنری زوم نیوز به نقل از روابط عمومی سومین سوگواره سرخ و سیاه به رنگ عشق، مسعود زنده روح کرمانی دبیر سومین دوره این سوگواره کاظم چلیپا، مرتضی اسدی و احمد خلیلی فرد را بعنوان هیأت انتخاب و داوری رشته نقاشی، افشین شاهرودی، مجید ناگهی و یلدا معیری بعنوان هیأت انتخاب و داوری رشته عکاسی، مصطفی اسدالهی، فرزاد ادیبی و کوروش پارسانژاد بعنوان هیأت انتخاب و داوری رشته پوستر و علی هاشمی شهرکی، حسام الدین طباطبایی و پژمان رحیمی زاده را بعنوان هیأت انتخاب و داوری رشته تصویرگری معرفی نمود.

وی گفت که این رشته نقاشی برای اولین بار است که به سوگواره اضافه شده و  نگاه به هنر دینی و نقاشی مذهبی و همچنین رویکرد جدی به نقاشی قهوه خانه ای که روایی با درون‌مایه‌های رزمی و مذهبی است دارد. وی افزود مبدأ نقاشی قهوه خانه ای سنت قصه خوانی و مرثیه سرایی و تعزیه خوانی است و امیدواریم مورد توجه هنرمندان تجسمی قرار گیرد.

زنده روح تأکید کرد طبق روال همه مسابقات رشته نقاشی نیز در این سوگواره دو مرحله ای برگزار شده و متقاضیان شرکت در این رشته می بایست تا ۲۸ آبانماه تصویر اثر خود را درسایت وارد و پس از پذیرفته شدن اصل اثر خود را به دبیرخانه تحویل خواهند نمود.

دبیر سومین سوگواره افزود تمامی داوران این دوره از اساتید و فعالان رشته خود می باشند و امید است که امسال با حضور این اساتید سوگواره در سطح خیلی خوبی برگزار شود.

سومین سوگواره سرخ و سیاه به رنگ عشق به همت شرکت برج میلاد تهران و به مناسبت ایام ماه محرم و صفر در چهار رشته عکاسی، پوستر، تصویرگری و نقاشی همزمان با رحلت پیامبر اکرم (ص) از ۹ آذر تا ۱۷ آذر ۱۳۹۵ در نگارخانه میلاد برگزار خواهد شد.

هدف از این سوگواره ثبت جلوه‌های معنوی و حضور پرشور مردم در برگزاری آیین‫های ایام محرم و صفر و نمایش فرهنگ غنی اسلامی ایرانی و اهمیت این ماه‫ها در فرهنگ غنی شیعه در اقصی نقاط ایران است. برگزاری نمایشگاه از اين آئين پرشكوه و دستيابي به آثار ارزشمند هنرمندان تجسمی از دیگر اهداف برگزار کننده می‏باشد.

متقاضیان شرکت در رشته نقاشی می ‏توانند‫ با مراجعه به سایت www.miladfestival.ir  پس از ثبت نام، آثار خود را برای شرکت در سوگواره ارسال نمائيد

افتتاحیه و اهدای جوایز این سوگواره همزمان با رحلت پیامبر اکرم (ص) و مصادف با شهادت امام رضا (ع) سه شنبه ۹ آذرماه ساعت ۱۷ در سالن نگارخانه تهران برج میلاد برگزار و  نمایشگاه  تا ۱۷ آذرماه ۱۳۹۵ در نگارخانه میلاد در معرض دید عموم قرار دارد.

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here