سایت خبری

موضع وزارت ارشاد در برابر نشریه «یالثارات»

سی و سومین نشست خبری سخنگوی ارشاد دوشنبه مورخ ۲۹ شهریور در سالن جلسات دفتر وزارتی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زوم نیوز به نقل از فارس نوش آبادی ضمن تبریک فرارسیدن عیدغدیر گفت: غدیر عید ولایت است و ولایت هم به معنای وحدت امت و امام است. این عید سیاست اسلامی به شمار میرود.

وی با بیان اینکه رهبری تعابیر زیبایی درباره غدیر دارندِ افزود: غدیر نشان میدهد که اسلام به موضوع مدیریت جلامعه اهمیت می دهد و تعیین امام علی به عنوان ولی امر مسلمین حادثه بزرگی است.این واقعه نشان داد انتخاب شخصیتی بی بدیل همچون امام علی با شخصیتی معتدل منصف و وفادار به عهد ابعاد مدیریت را برای ما روشن می‌کند.

سخنگوی وزیر ار شاد با اشاره به لزوم رفع تبعیض خاطر نشان کرد: غدیر یعنی حرکت به سوی برترین ها.امروز جامعه ما نیازمند عدالت است تا تبعیض را ریشه کن کند تا جامعه علوی و نبوی جلوه گر شود.

مراسم هفته دفاع مقدس: از تفاهم نامه تا جشنواره ایثار و رسانه

نوش آبادی از برگزاری مراسم هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: ایثار و رسانه در دو بخش برگزار می شود و رسانه ها میتوانند آثار خود با موصوع ایثار به معاونت مطبوعاتی ارسال کنند.

این مقام مسئول در وزارت ارشاد تصریح کرد: جشنواره فیلم و عکس علوی با مشارکت سازمان ها در فضای مجازی برگزار می شود. همچنین در این هفته با بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس تفاهم نامه ای منعقد می شود تا هشت سال ایثارگری ایرانیان ثبت شود.

سخنگوی ارشاد به اهداف اشاره کرد و گفت: هدف از انعقاد این تفاهم نامه حمایت از فعالیت های مردم نهاد، خرید و کتب محصولات و حمایت از خبرنگاران و خبرگزاری دفاع مقدس است که در این تفاهم نامه مورد توافق قرار گرفته است.

برپایی نخستین نمایشگاه لباس عاشورایی در تالار وحدت

وی از برگزاری نخستین نمایشگاه لباس عاشورای از ۲۶ مهر تا ۲ آبان

در تالار وحدت خبر داد و گفت: این نمایشگاه با هدف توسعه فرهنگ عاشورایی برگزار میشود.

موضع ارشاد در قبال یالثارات/ پروانه نشریه لغو شده و از فهرست نشریات دارای مجوز خارج شده است/ قوه قضائیه رسیدگی می‌کند

وی پیرامون حواشی این روزهای نشریه «یا لثارات» بیان کرد: موضع ارشاد اعلام شده و پروانه نشریه لغو شده و از فهرست نشریات دارای مجوز خارج شده است. در هیات رسیدگی به فعالیت مطبوعات این تصمیم گرفته شده و یالثارات لغو پروانه شده و در دستگاه قضایی در حال پیگیری است. بر اساس وظایف قوه قصاییه به ان رسیدگی می‌شود.

کمک وزارت بهداشت برای بهبود شجریان

نوش آبادی پیرامون روند درمان محمدرضا شجریان متذکر شد: همانطور که رسانه ها اعلام کردند باپیگیری خانواده و موافقت پزشکان امریکا و همچنین تسهیلات وزارت بهداشت ادامه درمان در کشور صورت می‌گیرد و وزارت بهداشت هرکمکی برای بهبود ایشان انجام می‌دهد.

«فروشنده» با اکثریت آراء به عنوان نماینده ایران در اسکار معرفی شد/ این انتخاب به معنای نادیده گرفتن سایر فیلم ها نیست

سخنگوی ارشاد درباره موضوع عرفی فیلم «فروشنده» برای اسکار گفت: «فروشنده» به عنوان نماینده ایران برای اسکار انتخاب شد، این اثر با اکثریت آرا برای نامزدی در اسکار منتخب شده است.

وی ادامه داد: این امر توسط چند نهاد صورت گرفت که امیدواریم انتخابی شایسته باشد و ظرفیت سینما را نشان دهد. البته این انتخاب به معنای نادیده گرفتن سایر فیلم ها نیست. امیدواریم فیلم ها به نیازهای داخلی جواب دهد و در دنیا افتخار افرین باشد. امیدواریم فیلم ها به نیازهای داخلی جواب دهد و در دنیا افتخار افرین باشد.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here