سایت خبری

«ناصر باکیده» دبیر نخستین جشنواره فیلم کوتاه و عکس بیطار شد

پایگاه هنری زوم نیوز: طی حکمی از سوی رئیس سازمان دامپزشکی کشور، «ناصر باکیده» دبیر نخستین جشنواره تخصصی فیلم و عکس بیطار شد.

به گزارش  پایگاه هنری زوم نیوز به نقل از روابط عمومی جشنواره، در حکم دکتر مهدی خلج- رئیس سازمان دامپزشکی کشور آمده است: جناب آقای ناصرعلی باکیده، با سلام و احترام، با توجه به شایستگی و تجارب جنابعالی در برگزاری جشنواره‌های سینمایی به موجب این ابلاغ به عنوان دبیر نخستین جشنواره تخصصی بیطار (فیلم و عکس) منصوب می‌شوید. امید است با استعانت از درگاه حضرت احدیت و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های سازمان دامپزشکی کشور و جامعه سینمایی در راه برگزاری هر چه بهتر جشنواره، بیش از پیش موفق باشید.

«ناصر باکیده» علاوه بر تجربه‌های مختلف در عرصه مسئولیت اجرایی و دبیرخانه جشنواره‌های فیلم فجر، جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، جشنواره فیلم کوتاه حسنات، جشنواره فیلم تسنیم و مدیریت امور استان‌های جشنواره‌های فجر، کودک و یاس در ادوار مختلف، دبیری چهار دوره جشنواره فیلم کوتاه تهران، جشنواره فیلم صنعتی (دومین دوره) و … را در کارنامه دارد. او پیش از این مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران و معاون اجرایی موسسه امور جشنواره‌ها بوده و نام او به عنوان موسس جشنواره ملی فیلم و عکس نماز و نیایش و موسس اتحادیه فیلمسازان کوتاه کشورهای اسلامی (با ۲۸ کشور اسلامی) ثبت شده است.

از دیگر مسئولیت‌های فرهنگی وی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: مدیر امور جشنواره‌های بنیاد سینمایی فارابی، موسس انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر سنندج، مدیر اداره ارشاد بانه و بیجار، مدیر دفاتر انجمن سینمای جوانان در استان تهران و دفتر کرج، مدیر تولید انجمن سینمای جوانان ایران، مشاور مدیرعامل و مدیر تولید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، معاون فرهنگی بنیاد ملی مد و لباس ایران اسلامی، مشاور عالی مرکز مستندسازی جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، عضو شورای بازبینی آثار ویدئویی سازمان سینمایی و …

او همچنین تدریس رشته‌های فیلمسازی و عکاسی، عضویت در هیات‌های انتخاب و داوری جشنواره‌های مختلف سینمایی، همکاری با دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و تهیه‌کنندگی برنامه‌های تلویزیونی و کارگردانی بیش از ۴۵ فیلم مستند، کوتاه و داستانی را در کارنامه دارد.

نخستین جشنواره تخصصی بیطار پاییز امسال همزمان با روز ملی دامپزشکی از سوی سازمان دامپزشکی کشور در تهران برگزار می‌شود.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here