سایت خبری

نامه دوم تهيه‌كننده «مادر قلب اتمى» به رئيس سازمان سينمايى حوزه هنرى

پایگاه خبری زوم نیوز  :سید امیر سیدزاده تهیه‌کننده فیلم «مادر قلب اتمی» به دنبال عدم دریافت پاسخ از سوی حوزه هنری در رابطه با تعیین موضع این ارگان  نسبت به اکران یا عدم اکران فیلم «مادر قلب اتمی» در سینماهای حوزه هنری، دوباره دست به قلم شد و نامه‌ای خطاب به وی نوشت.

به گزارش پایگاه خبری زوم نیوز ، در متن این نامه آمده است: 

«بِسْم الله القاصم الجبارين

جناب آقاى حمزه زاده

رياست محترم سازمان سينمايى حوزه هنرى سازمان تبليغات اسلامى

با سلام و اظهار ادب

هفته گذشته طى نامه‌اى كه تحويل دفتر جنابعالى شد به منظور پاسخگويى به شايعات مربوط به تحريم فيلم «مادر قلب اتمى» بعنوان اولين فيلم سينمايى تحريمى در سال ۹۶ از سوى حوزه هنرى، از جنابعالى درخواست نمودم با اظهار نظر در اين مورد به شبهات ايجاد شده پاسخ دهيد، اما ظاهرا شما به سبك و سياق هميشگى، با بى‌اعتنايى تمام تا اين لحظه از هرگونه پاسخى خوددارى نموده‌ايد.

جدا از توهين به شعور مخاطبان سينما با اين رفتار، حال اين سوال مطرح مى‌شود كه مردم اكثر شهرهاى كشور با داشتن يك يا دو سالن سينماى فعال، چه گناهى كرده‌اند كه مالكيت سينماهاى شهرشان از آن حوزه هنريست و بدين سان از تماشاى فيلم مورد علاقه خودكه همه مجوزهاى لازم از نهادهاى مربوط براى نمايش را كسب كرده است، محروم مى‌شوند؟

آيا در تبيين مقوله عدالت در نظام جمهورى اسلامى جايى براى تعريف اين رفتارهاى خودسرانه و غيرقانونى پيدا مى‌شود؟

آيا اگر فقط ٤ بازيگر اين فيلم كه افزون بر ده ميليون مخاطب و هوادار در فضاى مجازى اينستاگرام و …. دارند به هواداران خود توصيه كنند از اين به بعد هر فيلمى را كه در سينماهاى حوزه به نمايش درآمد، تماشا نكنيد، كار شايسته‌اى نكرده‌اند؟

چرا بيخود و بي‌جهت هم به اقتصاد سينما صدمه مى‌زنيد و هم با بدبين كردن مردم براى نظام هزينه مى‌تراشيد؟ خوب مى‌دانيد عامل نفوذى شما در وزارت ارشاد، اين فيلم را با وجود داشتن پروانه نمايش بصورت غيرقانونى و خودسر به مدت دو سال در محاق توقيف قرارداد، اما سرانجام فيلم به نمايش در آمد و آن مسئول خودسر نيز پست خود را ترك كرد و چيزى جز بدنامى براى خود نزد اهل هنر و اذهان عموم سينماگران باقى نگذاشت.

بار ديگر توصيه برادرانه مى‌كنم دست از رفتارهاى سليقه‌اى و مغاير قانون برداريد و همسو با مردم در مسير جريان سياست‌هاى فرهنگى دولت تدبير و اميد حركت كنيد. چرا كه خلاف جريان مردم حركت كردن نتيجه‌اى جز ايراد صدمات اقتصادى به پيكره سينما و تحميل خسارات معنوى به پيكره نظام با بدبين كردن مردم را در پى نخواهد داشت. در پايان اميدوارم با پاسخ جنابعالى نيازى به نگارش نامه سوم و بيان حقايقى تلخ از صدمات ناشى از بكارگيرى سياست‌هاى غيراصولى و نادرست آن نهاد محترم نباشد.

با تجديد احترام

تهيه‌كننده فيلم «مادر قلب اتمى»، امير سيدزاده

رونوشت : جناب آقاى حيدريان رياست محترم سازمان سينمايى  

جناب آقاى شاهسوارى مدير عامل محترم خانه سينما»


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here