سایت خبری

نمایشگاه عکس «دور و نزدیک» در خانه هنرمندان

پایگاه هنری زوم نیوز : شقایق مردایان‌نژاد  عکس هایش را درباره شهیدان مدافع حرم در کتابی با عنوان «دور و نزدیک» منتشر کرد.

 

به گزارش پایگاه هنری زوم نیوز ،  کتاب عکس «دور و نزدیک» با محوریت خانواده، همسران و فرزندان شهیدان مدافع حرم چند نقطه از کشور است. در این کتاب که دارای ۱۲ فصل است تصاویری از خانواده، همسران و فرزندان شهدای مدافع حرم شهرهای مشهد، تهران، ورامین، اصفهان، قم، نیشابور، کاشمر و … منتشر شد.

همچنین نمایشگاه عکس های این کتاب  در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان برگزار شد،  این گالری شامل ۲۷ تابلو از عکس‌های مرتبط با این کتاب است که به نمایش عمومی در آمد.

در این مراسم با حضور سردار کاظمینی، استاندار تهران، و جمعی از هنرمندان چون داریوش ارجمند، ابراهیم حاتمی‌کیا، کامبیز دیر باز و … حضور داشتند.

شقایق مرادیان‌نژاد در بیانیه این نمایشگاه نوشت: «اینجا سرزمین زنان پاکدامنى است که بیت بیتِ غزل همسرى براى سربداران و مادرى براى شهیدان را چنان عاشقانه سروده‌اند که زین پس شرافت و مردانگى را به عظمت زنان ایرانى سوگند خواهند داد.

من از ایران وطنم، از سرزمینى مى‌گویم که مردان بلند قامتش در غیرت و مردانگى، مرگ را جانانه نوشیدند تا مادران و خواهرانشان از گزند دست و نگاه بیگانه محفوظ بمانند…»

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند تا روز پنج‌شنبه ۲۶ اسفند از ساعت ۱۳ تا ۲۰ به خانه هنرمندان ایران به‌نشانی تهران، خیابان طا‌لقانی، خیابان موسوی شمالی (فرصت)، ضلع جنوبی باغ هنر مراجعه کنند.

 

 

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here