سایت خبری

پویان شاهرخی فیلمساز جوان ایرانی دو فیلم برای شبکه تلویزیونی arte فرانسه میسازد

پایگاه هنری زوم نیوز : پویان شاهرخی فیلمساز و عکاس جوان ایرانی پس از وقفه ای نسبتا طولانی در حوزه فیلمسازی با دو فیلم جدید برای شبکه arte فرانسه به دنیای سینما باز می گردد.

به گزارش پایگاه هنری زوم نیوز به نقل از ، شرکت سی اس فرانسه مجری طرح این پروژه ها، مطابق با قراردادهای منعقده با شیکه هنری و مطرحarte  فرانسه ، پویان شاهرخی که تجربه همکاری های گسترده ای را با شبکه ها و مراکز فرهنگی فرانسه دارد دو فیلم با نامهای “صرف فعل رفتن” و “ماجراهای او و آن دو” را برای این شبکه جلوی دوربین خواهد برد .

صرف فعل رفتن” قصه تلخ کوچ آدمیان از سرزمین مادری و پا نهادن به دنیای جدید و متفاوتی است که گاه موجب تابش نور پیشرفت و طی کردن پله های ترقی و گاه موجب تباهی و ناکامی است  ولی آنچه در این میان اهمیت دارد علت ها و چرا هاست.

ماجرای او و ان دو” نیز روایتی مدرن و متفاوت از تلاشهای سه زن در سه قاره مختلف با جنس زندگی و جهان بینی متفاوت ولی هدفی مشترک است ، تلاش برای اثبات توانایی ها و نمایش توانمندی های حقیقی خود در لایه های پیدا و پنهان جهان مردسالار امروز.

به گفته “سیمون رانک” مدیر تولید این پروژه ها یک از این سه زن “شبنم شاهرخی” بانوی کیک بوکس کار ایرانی است که علیرغم ازدواج و تولد کودکش، هرگز دست از علاقه ورزشی خود نکشیده و پا به پای فعالیت های اجتماعی وزندگی زناشویی ، جهان ورزشی خود را دنبال می کند.

به گزارش دفتر ارتباطات رسانه ای شرکت سی اس به نقل از آقای رانک ، پویان شاهرخی همچنین قصد دارد جدای از این فیلمها پروژه قدیمی خود یعنی  فیلم سینمایی “Extinction” را نیز به زودی در اروپای شرقی جلوی دوربین ببرد .

سیمون رانک توضیحات بیشتر در مورد این پروژه ها را به پس از شروع فیلمبرداری موکول کرد و گفت تلاش شرکت تولید کننده و کارگردان، فیلمبرداری این پروژه ها تا بهار سال ۲۰۱۸ است.

پویان شاهرخی کارگردان جوان ایرانی سازنده فیلم شناخته شده “خداحافظ ارنستو” اولین فیلم ایرانی در مورد قهرمان اسطوره ای ارنستو چه گوارا می باشد ، او همچنین فیلمهای سینمایی “دیلیت” و “درخت بی زمین” را جلوی دوربین برده است ، مستند “تاب” پیرامون زندگی و مرگ صمد بهرنگی یکی از ساخته های اوست که سال ۹۴ توسط نشر چشمه در ایران منتشر و روانه بازار شد .

پویان شاهرخی  سالها مدیریت خانه سینماگران جوان در تهران  و دبیری جشنواره فیلم دوبی را در کارنامه دارد وی اکنون یکی از مدیران آکادمی هنر فرانسوی لوینیق می باشد.

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here