سایت خبری

پیشنهاد ویژه ایران به اتحادیه جهانی کشتی

فدراسیون کشتی پس از اتفاقات به وجود آمده در فینال وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد المپیک ۲۰۱۶ برزیل به اتحادیه جهانی کشتی پیشنهاداتی را ارائه داد.

 به گزارش پایگاه خبری زوم نیوز ،به نقل از سایت فدراسیون کشتی، در فینال وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد المپیک ۲۰۱۶ برزیل، انور گدویف روس بارها به دلیل آسیب دیدگی از استراحت پزشکی استفاده کرد به طوری که این موضوع باعث شد تا دیدار فینال این وزن حدود ۳۰ دقیقه طول بکشد. با توجه به اینکه ممکن است در رقابت‌های پیش رو باز هم این اتفاق بیافتد فدراسیون کشتی در نامه‌ای به لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی، پیشنهاداتی را ارائه داد که به شرح زیر است:

با عنایت به اینکه این موضوع بطور حتم در سایر رقابت‌های بین المللی هم به دلیل آسیب دیدگی‌های متعدد و رایج در مبارزات کشتی در دنیا تکرار خواهد شد و تاثیرات منفی بر عملکرد فنی مسابقه، تحلیل بینندگان مسابقه از قضاوت منصفانه داوری، عدم توجهات اقتصادی لازم به لحاظ طولانی شدن غیر منطقی زمان پخش مسابقات از نظر اسپانسرینگ، کاهش جذابیت مسابقه برای علاقمندان و بینندگان و… به همراه خواهد داشت، پیشنهاد می‌شود موضوع تعیین محدوده زمانی مشخصی برای مداوای کشتی گیر آسیب دیده به هنگام مبارزه در یک کشتی که البته با تشخیص و حضور پزشک مسابقات هم صورت خواهد گرفت در دستور کار کمیته داوران و در صورت لزوم سایر مراجع مربوطه در اتحادیه جهانی کشتی قرار گیرد.

پیشنهاد فدراسیون کشتی ایران تعیین ۳ دقیقه به عنوان سقف مداوا کشتی گیر آسیب دیده توام با خونریزی در هنگام مسابقه و دو دقیقه برای سقف مداوای کشتی گیر آسیب دیده بدون جراحت و خونریزی است که البته قطعا باید به تشخیص پزشک مسابقات و با حضور پزشک ذیربط انجام شود. در صورتی که کشتی‌گیر آسیب دیده بیش از زمان مذکور به هردلیل نیاز به استراحت و مداوای موقت بر روی تشک در حین انجام مسابقه را داشته باشد با تشخیص پزشک، دستور رئیس تشک و اعلام داور از ادامه رقابت باز خواهد ماند. به نظر می‌رسد می‌توان فضای مشخصی را برای انجام این موضوع بر روی اسکوربرد هم مشخص کرد.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here