سایت خبری

کاغذ روزنامه ها از این پس به گیاه تبدیل می شوند

پایگاه هنری زوم نیوز: روزنامه ی ماینچینی  از این به بعد با کاغذی که حاوی تخم گل و گیاه است چاپ می شود. خاصیت جوهر این روزنامه به این شکل است که بعد از مطالعه ی روزنامه و کاشتن آن جوهرش باعث تقویت و رشد گیاه می گردد.

ماینچینی یکی از گروه های پیشرو در عرصه ی فعالیت روزنامه نگاری در کشور جاپان است. ماینچینی (شیبمون) که به معنای روزنامه است، هر روز در تیراژ بالا چاپ شده، شامل انتشار گروهی از کتاب و مجلات و غیره است.

روزانه پنج میلیون نسخه از این روزنامه چاپ و منتشر می گردد، به مناسبت گرامیداشت روز سبز، این روزنامه دست به چنین اقدامی زده و با این کار می خواهد همواره حس پاسداری و محافظت از طبیعت را زنده نگه دارد،در واقع با این حرکت قرار بر این است، گیاهی جایگزین درخت بریده شده ای باشد که صرف تولید کاغذ گشته است.
جاپان یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان است که پس از جنگ جهانی توانست به یکی از صنعتی ترین قطب های جهانی مبدل گردد، مردم این کشور با صرف بیشترین هزینه در ساخت و مصرف تکنولوژی به تعامل با طبیعت و آیین های باستانی و معنوی می پردازند.

مطالعه از زمره مهمترین کارهایی است که در امور روزمره ای مردم این کشور جاری است و اینک با ایده ای ناب این پروسه به چرخه ای تبدیل خواهد شد که همواره به منابع این کشور ارزش گذاشته شود.

آوا


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here