سایت خبری

کفش های هوشمند ورزشکاران چگونه کار می کند

پایگاه خبری زوم نیوز :کفش‏های ورزشی برقی با قابلیت بسته شدن خودکار بندها شرکت نایک کفش برقی با قابلیت شارژ عرضه کرده که از انعطاف و هوشمندی لازم برای توزیع متناسب فشار به پای انسان برخوردار است و انجام تمرینات ورزشی و دویدن را به یک تجربه دل‌انگیز مبدل می‌کند.

این کفش‌های ورزشی تازه نایک که HyperAdapt نام دارند گران‌قیمت بوده و هر جفت از آنها هزار دلار به فروش می‌رسد. اما برخی منابع هم می‌گویند قرار است قیمت آنها در زمان عرضه یعنی اوایل دسامبر کاهش یافته و به ۷۲۰ دلار برسد.

مهم‌ترین مزیت این کفش‌ها بسته شدن خودکار بندهایشان است. بسته شدن بند این کفش‌ها بعد از قرار گرفتن پا در درون آنها بدون دخالت انسان و بر مبنای وضعیت و ابعاد پاهای کاربر صورت می‌گیرد. هر کفش دارای سیستم کابلی داخلی است.

در زمانی‌که شما پای خود را داخل کفش می‏کنید این سیستم کابل‌کشی براساس الگوریتم‏های محاسبه فشار به بستن و تنگ کردن کفش می‌پردازد که این تنظیم در زمان‏های مختلف طول روز می‏تواند تغییر کند.

این کفش با ظاهری ساده در بخش زیرین خود دارای صفحه‌ای برای شارژ بی‌سیم است و بعد از شارژ کامل، باتری لیتیومی آن برای دو هفته قابل استفاده خواهد بود.

شارژ کردن باتری این کفش هر بار سه ساعت به طول می‌انجامد. در کناره‌های این کفش از صفحات براق ال‌ای‌دی استفاده شده که میزان شارژ باتری آن را نشان می‌دهد.

گر ال‌ای‌دی به رنگ آبی باشد، شارژ کامل است و اگر رنگ آن به زرد تغییر کند تنها چند روز به پایان شارژ باقی مانده و اگر ال‌ای‌دی به رنگ قرمز درآید باید به سرعت باتری کفش را شارژ کنید.
منبع ایراننظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here