سایت خبری

گفت و گو با توکل رحیمی/ پلیسی که رکورد پله نوردی کشور را جابه جا کرد

 پایگاه خبری زوم نیوز: چندی پیش در خبرها آمد یک ورزشکار با پیمودن ۱۶۹۳ پله برج میلاد طی ۱۲ دقیقه و ۱۸ ثانیه، رکورد پله‌نوردی کشور را جابه‌جا کرد، این قهرمان ملی یک “پلیس” است…

به گزارش پایگاه خبری زوم نیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “توکل رحیمی” در گرامی داشت یاد و خاطره شهدای مرزبانی ناجا (شهدای میر جاوه)، رکورد پله نوردی کشور را که در اختیار داشت، تغییر داد.

رکورد گیری مسابقات انفرادی در برج میلاد تهران با حضور ورزشکاران رشته های مختلف  انفرادی ، مسئولان ورزش های همگانی کشور، سردار “اسکندری” رئیس هیئت دو و میدانی ستاد کل نیروهای مسلح و جمعی از مسئولان معاونت تربیت و آموزش ناجا برگزار شد.

این ورزشکار تعداد یک هزار و ۶۹۳ پله برج میلاد تهران را در مدت ۱۲ دقیقه و ۱۸ ثانیه پیمود و بدین ترتیب، رکورد ملی پله نوردی کشور را که از سال ۹۱ در اختیار داشت، تغییر و ارتقا داد.

سرهنگ دوم ” توکل رحیمی” متولد ۱۹ شهریور ۱۳۵۰، یکی از کارکنان فرماندهی پشتیبانی قرارگاه ستاد ناجا و نخبه وزرشی است که با تعلق خاطرِ قابل احترامی می گوید: روستا زاده هستم، زاده روستای ” ذاکر کندی ” شهرستان هشترود استان آذربایجان شرقی …

 

از اولین حضور جدی اش در عرصه ورزشی سوال می کنم …

 

می گوید: اولین بار در دوران کودکی و در روستا، مسابقه دو و میدانی در گروه سنی کودکان و نوجوانان برگزار شد، باید یک مسیر ۱۰۰۰ متری را طی می کردیم،اولین طعم پیروزی در ورزش را آنجا چشیدم و همان مسابقه ساده در دل روستا ، سکوی پرتابم به مسابقات جدی تر در سطح منطقه ای، استانی و کشوری شد …

سرهنگ رحیمی ادامه داد: اوایل سال ۸۱ وارد ناجا و جذب باشگاه ” پاس ” شدم و با ورودم، ۴ سال قهرمانی در ورزش دو و میدانی را طی سال های ۸۱ تا ۸۴ برای این باشگاه و ناجا به ارمغان آوردم.

این ورزشکار با بیان اینکه “بنیانگذار پله نوردی در کشور” هستم، اضافه کرد: در عرصه حضور در میادین ورزش کشوری و بین المللی علاوه بر تمام افتخاراتی که کسب کردم تجارب گران بهایی نیز برایم به یادگارماند. یکی از تجربیات ارزشمندم “رکورداری پله نوردی به عنوان اولین پلیس در جهان” است، این مهم را افتخار بزرگی برای کشورم می دانم.

 

حمایت های فرمانده ناجا از ورزشکاران قابل تقدیر است

 

وی در پاسخ به سوالی درباره حمایت و پشتیبانی های صورت گرفته توسط مسئولان، گفت : تا پیش از فرماندهی سردار ” حسین اشتری ” توجه خاصی معطوف فعالیت های ورزشی ام نبود، مراحل انجام مسابقات ورزشی طبق ضوابط معاونت آموزش و تربیت ناجا دنبال و اجرایی می شد، اما خوشبختانه سردار “اشتری” فرمانده نیروی انتظامی توجه و احترام ویژه ای برای ورزشکاران قائل هستند ، به طوری که در یک دیدار و گفت و گوی حضوری با ایشان ، هدف گذاری آینده یعنی رکوردزنی پله نوردی بلندترین برج دنیا را مطرح کردم و ایشان قول همکاری جهت اعزام را دادند و بلافاصله پیگیری مقدمات در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: خوشحالم که یکی از دغدغه های جدی فرمانده نیروی انتظامی توجه به عرصه ورزش و مطالبات ورزشکاران است.

این پلیس ورزشکار اضافه کرد: نیروی انتظامی اماکن و امکانات وزرشی مطلوب تری نسبت به سایر نیروی های مسلح دارد، اگرچه این امکانات در سطح ایده ال نیست اما بهره گیری از این امکانات ورزشی در کسب موفقیت ها بی تاثیر نیست.

سرهنگ رحیمی بیان کرد: تلاش مسئولان باید جذب و تزریق امکانات “حرفه ای” و “به روز” باشد ، امکانات در ارتقاء سطح موفقیت ها موثر است.

گریزی به ثبت تازه ترین عنوان ورزشی اش یعنی پیمودن ۱۶۹۳ پله برج میلاد طی ۱۲ دقیقه و ۱۸ ثانیه می زنم و انگیزه اش را سوال می کنم، می گوید؛ در میان منطقه پر آشوب ، ایران امن ترین کشور است، امنیت و آرامش را مدیون جانفشانی دلیر مردان مرزبان و سبز پوشا نی هستیم که جان بر کف برای پیشرفت کشور تلاش می کنند، باید قدردان امنیت آفرینان باشیم، به پاس گرامی داشت دلاور مردی غیور مردان مرزبانی تصمیم گرفتم این رکورد را ثبت و بار دیگر بر پرچم ایران بر فراز بلندترین برج های تهران بوسه زنم.

 

عاشق ماجراجویی ورزشی هستم

 

سوال بعدی درباره برنامه های آینده اش است … ، سرهنگ رحیمی عنوان کرد: بلندترین برج دنیا به نام “برج خلیفه” در کشور امارات قرار دارد، این برج با ارتفاع ۸۹۳ متر دارای ۳۶۰۰ پله است و تصمیم دارم همزمان با سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در بهمن ماه سال جاری رکورد پله نوردی این برج را ثبت کنم و پرچم خوش رنگ جمهوری اسلامی ایران را بر فراز بلندترین برج به اهتزار در بیاورم.

وی اشاره کرد: البته مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته و برای آمادگی بیشتر در نظر دارم پیش از پله نوردی ” برج خلیفه “، پله نوردی در “برج الماس” با ۱۶۰۰ پله را تمرین و ثبت کنم.

 نیروی انتظامی ؛ خانه اولم / تربیت و آموزش نخبگان ورزشی برای ناجا

این قهرمان ورزشی ادامه داد: نیروی انتظامی را خانه اول خود می دانم، موفقیت ناجا در عرصه های مختلف ورزشی به قدری برایم حائز اهمیت است که سعی می کنم در جذب و پرورش نخبگان ورزشی در نیروی انتظامی تمام توانم را بگذارم و در این راستا علاوه بر شرکت در مسابقات در سطح مختلف، دوره های آموزشی ورزش را نیز برای علاقه مندان برگزار می کنم.

سرهنگ رحیمی با بیان به اینکه در حال حاضر مدرس رسمی فدراسیون ورزش های همگانی هستم، اضافه کرد: طی چند سال اخیر در تمام مراکز آموزشی ایران به نمایندگی از فدراسیون ورزش های همگانی و با حمایت مسئولان ناجا ، دوره مربیگری ورزش صبحگاهی برگزار کردم.

این قهرمان ملی یاد آور شد؛ آنقدر به ورزش علاقه مندم که اگر روزی ورزش نکنم احساس بیماری و کسالت می کنم و عاشق ماجراجویی ورزشی هستم.

می پرسم آیا تمام برنامه های روزانه اش را معطوف ورزش وکسب عناوین قهرمانی کرده است ؟

وی پاسخ داد: در طول روز علاوه بر فعالیت های ورزشی به اقدامات فرهنگی هم می پردازم به طوری که مجموعه شعرهایم با عنوان ” نرگسانه ” به زودی چاپ و روانه بازار می شود.

 

شعرخوانی در محضر مقام معظم رهبری ارزشمند ترین تجربه زندگی ام

سرهنگ رحیمی ادامه داد: شعر دوست دارم و مطالعات ادبی بخش جدایی ناپذیری از زندگی ام است، می گوید ؛ شعر خوانی در محضر رهبر معظم انقلاب در سال ۸۳ بهترین و ارزشمند ترین تجربه زندگی ام است.

این ورزشکار با اشاره به سروده اش ” عشق می میرد برایت یا حسین ” زمزمه می کند ؛

بازهم شعری برایت یا حسین، شال مشکی در عزایت یا حسین

تا نفس در سینه دارم تا ابد، روز و شب گویم ثنایت یا حسین

روح من، ای ماه من، ای جان من، جان عالم هم فدایت یا حسین

آخر، عالم را شفاعت می دهی، عاشقان را با وفایت یا حسین و …

این قهرمان ملی عنوان کرد: هر آنچه که دارم بعد از لطف خداوند از اهل بیت ( ع ) دارم و آنقدر شیفته اهل بیت هستم که سه سال متوالی است هم زمان با راهپیمایی بزرگ اربعین مسیر از “حرم تا حرم” را می دوم و عاشقانه هایم را مشق می کنم.

این قهرمان ورزشی را بیشتر بشناسم ؛

ـ کسب بیش از ۵۰ عنوان قهرمانی کشور در ۵ رشته ورزشی

 

ـ رکورد دار حبس نفس در زیر آب ( ۴ دقیقه و ۴۷ ثانیه )

 

ـ رکورد دار دراز و نشست سرعت در جهان ( ۹۸ دراز و نشست در ۶۰ ثانیه )

 

ـ سر مربی تیم ملی دو های فوق استقامت کشور برای شرکت در مسابقات دوی ماراتن سوئد که منتج به کسب سهمیه المپیک ریو شد .

 

ـ سرمربی تیم ملی ارتش های جهان ( سیزم ) در رشته دو و میدانی و دوی صحرانوردی و …#

 

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here