خانه / اخبار عکاسی / نمایشگاه عکس “کبوتر بازی” در قزوین

نمایشگاه عکس “کبوتر بازی” در قزوین

نمایشگاه عکس های مریم فرساد با عنوان “کبوتر بازی”  بیست و نهم دیماه در نگارخانه ی تماشا قزوین گشایش می یابد.

به گزارش پايگاه عكاسي زوم نيوز ، در این نمایشگاه 22 عکس سیاه و سفید در اندازه 39*26 سانتیمتر با موضوع کبوتر بازی به نمایش در خواهد آمد.
مریم فرساد متولد 1368 در قزوین است. وی دانشجوی کارشناسی معماری دانشگاه آزاد بوده و از سال 1384 عکاسی را دنبال می‌کند و عضو انجمن عکاسان ایران است. او حضور در 25 نمایشگاه گروهی را در کارنامه خود دارد و این اولین نمایشگاه انفرادی وی محسوب می شود.

مهدی وثوق نیا درباره ی این نمایشگاه نوشته است: (کاکلی، چتری، طوقی، زرین، دم سفید، شاهزاده و … نام كبوتراني است كه عده‌اي زندگي خودشان را وقف آنها كرده اند. عده ای که آنها را «کبوتر باز» می نامند. عشق «كبوتر» و «كبوتر بازي» از گذشته در ايران در بین قشر خاصی از اجتماع جریان داشته و آنها وقت زیادی را صرف پرداختن به امور این موجود زیبا می کردند.

یکی از مهمترین کارهای کبوتر بازان مسابقه دادن کبوترها در بین دیگر کبوتر بازان است. این مسئله  بدان دلیل بوده که حس جهت یابی در کبوترها  بسیار قوی است.

البته باید گفت که «كبوتر بازي» یکی از واقعیت های ضد و نقیض جامعه ایرانی است. کبوتر بازها تا حد امکان از محیط های شهری فاصله گرفته و بسیاری به باغ ها و بیابان های اطراف شهرها رفته اند و عده ای نیز در خانه های خود از کبوتران نگهداری می کنند.

مجموعه «کبوتر بازی» در سال های 1386 تا 1390در شهر قزوین تهیه شده و سعی شده به صورت مستند بخشی از آنچه از این کار باقی مانده را نشان دهد.)

اين نمایشگاه كه پنج شنبه بیست و نهم دیماه 90 ساعت 17:00 در نگارخانه ی تماشا قزوین گشایش می یابد ، تا 6 بهمن ادامه خواهد داشت.

نگارخانه ی تماشا، قزوین، میدان میرعماد، مجتمع هنری ارشاد

درباره admin

Scroll To Top