سایت خبری

نمایشگاه عکس «این شش نفر» در همدان به کار خود پایان داد

جشنواره و نمایشگاه عکس این شش نفر در همدان با تجلیل از بزرگان تاریخ عکاسی استان همدان به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه عکاسی زوم نیوز به نقل از ایسنا، منطقه همدان، در آئین اختتامیه جشنواره و نمایشگاه عکس این شش نفر کارگاه حرفه‌ای عکاسی ۳۶۰ درجه مرور شد. این برنامه به عنوان خدمت ویژه به جامعه عکاسی همدان و ایران به صورت رایگان انجام شد تا هنرجویان حاضر در اختتامیه با این مهارت آشنایی حداکثری پیدا کنند.

در ادامه، رضا برجی که با ثبت تصاویر فیلم و عکس ۱۶ جنگ بین‌المللی به عنوان رکورددار عکاسان جنگ در دنیا به شمار می‌رود، درباره ماهیت عکاسی، نگاه نافذ عکاسانه، کشف لحظات بازگشت‌ناپذیر در عکاسی و چند خاطره جذاب از پروژه‌های متعدد خود برای حاضران در اختتامیه سخن گفت.

سپس، محمدمهدی استعدادی عکاسی که نیم قرن از عمر خود را صرف عکاسی مستند از تاریخ، بناها و رخدادهای همدان از عهد قدیم تا عصر جدید کرده با اهدای کتاب عکس «همدان در گذر ایام» شامل مجموعه نفیسی از آثار خود را به رضا برجی هدیه داد.

پس از آن، کتاب عکس غارعلیصدر حاصل عکاسی تور عکاسی جشنواره عکس این شش نفر به مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر تقدیم شد.

در این آئین همچنین از مساعی ارزشمند مجید مرادی عکاس و جانباز پیشکسوت همدان تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است، در بخش ویژه این اختتامیه تندیس ملی طاووس علم و هنر و تقدیرنامه به پیشکسوتان نامی هنر عکاسی همدان، محمدمهدی استعدادی و  رضا برجی اعطا شد.

همچنین این جشنواره برنامه عکاسی از باغ نظری همدان را به مدد اداره‌کل میراث فرهنگی برگزار کرده بود که به عکاسان سه اثر برتر هدایایی اهدا کرد.

در انتهای این مراسم تمامی ۵۰ تابلو عکس نمایش داده شده در نمایشگاه عکس این شش نفر به قید قرعه به حاضران در اختتامیه اعطا شد.

گفتنی است؛ تمامی اقدامات انجام شده در این جشنواره و نمایشگاه با هزینه شخصی این شش نفر، به افتخار هفته همدان رقم خورده است.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محمد توکلی
Click here