اختلال یا فیلترینگ؟ /توضیح رییس تلگرام درباره قطعی امروز تلگرام

تلگرام یکشنبه ۹ اردیبهشت از دسترس خارج شد

245

زوم نیوز : اگر شما هم امروز برای فعالیت های روزانه سراغ پیام رسان تلگرام رفته باشین حتما تا الان متوجه شده اید که امکان دسترسی به این پیام رسان حتی با فیلتر شکن وجود ندارد اما نگران نباشید این قطعی به گفته پاول دورف، رییس تلگرام اورهیت یکی از سرورهای تلگرام است.

البته تاکید پاول دورف، رییس تلگرام بر کاربران اروپایی
شایعه فیلترینگ تلگرام از امروز را محتمل می کند.

به گفته زوم نیوز،  سایت رسمی تلگرام نیز با مشکل مواجه شده است و بنابراین این اختلال از خود تلگرام است که بعد از ساعاتی مشکل رفع خواهد شد.

پاول دورف در توییتی ضمن اعلام این خبر از کاربران تلگرام عذرخواهی کرده و خبر از حل مشکل در ساعات آینده داده است.

پاول دروف در صفحه توییتر خود علت مشکل امروز تلگرام را با عبارت زیر بیان کرده؛

Massive overheating in one of the Telegram server clusters may cause some connection issues for European users within the next couple of hours. Apologies for the inconvenience – the problem is being solved

یعنی به خاطر گرم شدن بیش از حد یکی از سرورهای تلگرام این مشکل برای اتصال به تلگرام پیش آمده که در عرض چند ساعت آینده برای کاربران اروپایی رفع خواهد شد.

البته تاکید وی بر کاربران اروپایی ، شایعه فیلترینگ تلگرام از امروز را محتمل می کند.

این اختلال در حالی صبح امروز رخ داد که  برخی اظهار نظرهای غیر رسمی حکایت از فیلتر شدن تلگرام بین ۳۱ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت داشت.

با این حال باید منتظر بود و دید که آیا این همزمانی اختلال در مرکز تلگرام با تاریخ گفته شده از سوی مسئولین اتفاقی بوده و امروز آغازی بر فیلترینگ همیشگی تلگرام است یا اینکه این اختلال برطرف می شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.