رونمایی کتاب | عکاس؛استودیو

167

زوم نیوز :  کتاب “عکاس؛استودیو” با حضور مهدی فاضل مترجم کتاب و جمعی از پیشکسوتان و هنرمندان عکاسی درمراسمی رونمایی شد.

به گزارش زوم نیوز ، از این کتاب که تالیف جان چایلد و ترجمه مهدی فاضل ، دانش آموخته کارشناسی ارشد عکاسی از دانشگاه تهران است، در محل بنیاد کودک مشهد برای علاقمندان به هنر عکاسی به خصوص عکاسی استودیو رونمایی شد .

در این کتاب به عکاسی تبلیغاتی، پرتره و حتی معماری پرداخته شده است و خواندن آن برای افراد مبتدی بسیار مناسب و برای عکاسان حرفه‌ای این ژانر خالی از لطف نیست.

مهدی فاضل مترجم کتاب “عکاس؛استودیو” در این مراسم عکاسی استودیویی را فرایند پیچیده‌ای دانست که درک نور و قواعد مربوط به فیزیک نور و تسلط بر ابزار عکاسی حداقل‌های مورد نیاز آن است و عنوان کرد: عکاسی استودیویی به عنوان شاخه ای از عکاسی که فضای گسترده‌ای را در دنیا به خود اختصاص داده است، به همراه شاخه‌ها و زیر مجموعه‌های آن، به جهت ارتباط نزدیکش با دنیای اقتصاد و وجه تجاری عکاسی جزو یکی از مهمترین ژانرهای عکاسی است.

وی گفت: با این کتاب در ترم پایانی عکاسی آشنا شدم و بخش عمده‌ای از آن را برای پایان نامه خود ترجمه کردم و به این نتیجه رسیدم که این کتاب ظرفیت خوبی برای ترجمه کامل و چاپ دارد.


عکس:حمید کاوری

فاضل با اشاره به این موضوع که این کتاب کلیات عکاسی استدیویی را در بر می‌گیرد گفت: در این کتاب به عکاسی تبلیغاتی، پرتره و حتی معماری پرداخته شده است و خواندن آن برای افراد مبتدی بسیار مناسب و برای عکاسان حرفه‌ای این ژانر خالی از لطف نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.